Gündem Haberleri

  Son dakika... Edirne Belediye başkanına yumurtalı saldırı... İlk görüntü

  Engin ÖZMEN- Ali Can ZERAY/EDİRNE, (DHA)
  14.05.2017 - 15:05 | Son Güncelleme:

  Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, kadın girişimlerin tezgah açtığı kırsal kalkınma pazarında yumurta satan ve selfie çekme bahanesiyle yanına gelen 29 yaşındaki Görkem H.’nin saldırısına uğradı. Saldırgan, avucunun içine aldığı yumurtayı Başkan Gürkan’ın yüzüne birkaç kez vurdu. Belediye’deki işinden bir süre önce çıkarıldığı belirtilen saldırgan, gözaltına alındı. Makam aracıyla hastaneye götürülen Gürkan, "Tam selfie çekilirken birden sol gözüme güçlü bir şekilde birkaç kez yumurta ile vurdu" dedi.

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, pazar günleri 1. Murat Mahallesi Kapalı Pazaryeri’nde kurulan girişimci kadınların yer aldığı kırsal kalkınma pazarına gitti. Tezgahları dolaşan Gürkan'ın yanına, aynı pazarda yumurta satan Görkem H. gelerek selfie çekmek isteğini dile getirdi. Gürkan’ın onaylamasıyla yanına yaklaşan H. bir eliyle cep telefonuyla selfie çekiyor gibi hazırlık yaptı. H. diğer eliyle avucunun içine aldığı yumurtayı Başkan Gürkan’ın yüzüne vurdu. Neye uğradığını şaşıran Gürkan'ın yüzüne birkaç kez vuran H. korumaların müdahalesiyle uzaklaştırıldı, daha sonra ise olay yerinden kaçtı. Edirne Emniyet Müdürlüğü önüne kadar gelen Görkem H. burada hemen harekete geçen polis ekiplerince gözaltına alındı.

  HASTANEDE ZİYARET ETTİLER

  Makam aracıyla Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesine giden Belediye Başkanı Recep Gürkan ise sağlık kontrolünden geçirildi. Yumurtalı saldırgandan şikayetçi olan Gürkanın sol gözünün içerisinde yırtık tespit edildi. Saldırı olayının duyulmasının ardından CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş ve çok sayıda kişi hastaneye gelerek ziyaret etti.

  Gerekli müdahale ve kontrollerinin ardından hastanenin acil servisinden sol gözü bandajlı şekilde çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, saldırgan Görkem H.'nin yanına selfie çekilme bahanesiyle geldiğini anlatarak şunları söyledi:

  Enteresan bir olay. Bilindiği gibi bugün kadın girişimcilerle kurduğumuz, Kırsal kalkınma pazarının hem anneler günü hem de kuruluş yıldönümüydü. Orada çalışan emekçi kadınlarımız beni kutlama için davet ettiler. Anneler Günü ve pazarın kuruluşu nedeniyle saat 12.00'de pasta kesecektik. Pazara gittim, kadınlarımızı dolaşırken delikanlı geldi. Oda orada yumurta satıyormuş, Selfie çekilebilir miyiz? dedi. ’Çekiliriz’ dedim. Tam selfie çekilirken, ki selfie çekildiğiniz için herhangi bir savunmanız yok, birden sol gözüme diğer elinde yumurta varmış, güçlü bir şekilde birkaç kez yumurta ile vurdu. Gözümün içerisinde bir yırtılma var. Doktorlar tedavisini hemen başlattılar. Ama sonradan öğreniyoruz ki bir saat önceden benimle ilgili bir video paylaşmış, bir şeyler içiyor, ne içtiğini de bilmiyoruz. Adli ve emniyet makamları bakacaktır. Neden saldırdığını bilmiyoruz, ’Selfie çekilelim’ diye geldi, böyle oldu" dedi.

  Son dakika... Edirne Belediye başkanına yumurtalı saldırı... İlk görüntü

  İŞTEN ÇIKARILMIŞ

  Doktorların kendisine hastanede yatış verdiğini ifade eden Gürkan, uzun süre önce planlanan yeni nikah salonu açılışının ardından hastaneye dönerek tedavisinin sürdürüleceğini söyledi. Gözaltına alınan Görkem H.'nin ise bir süre önce Edirne Belediyesi'nde çalıştığı ve disiplinsiz davranışları nedeniyle işten çıkarıldığı, annesinin de Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Güler S. olduğu belirtildi.

  SALDIRI ANI CEP TELEFONUNDA

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın saldırıya uğradığı an, çevredekiler tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Görüntülerde, selfie çekmek için Gürkan’ın yanına gelen Görkem H.’nin bir elinde cep telefonu varken, diğer elindeki yumurtayla Gürkan’ın yüzüne vurduğu görüldü. Ayrıca H.'nin Gürkan'ın pazar yerini ziyareti öncesinde Facebook'taki sayfasında sigara içerken 10 saniye video paylaştığı ve altına da Recep Gürkan'ı etiketlediği belirlendi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

  Etiketler: fotoğraf , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı