Gündem Haberleri

  Selden kurtuldu trafik kazasında öldü

  Hürriyet Haber
  11.10.2008 - 17:10 | Son Güncelleme:

  Giresun'da yaklaşık 2 yıl önce otomobillerinin kapıldığı selden kurtulan hemşire, ağır yaralandığı trafik kazasının ardından 20 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

  Fatsa Devlet Hastanesinde görevli hemşire Yasemin Pınar (22), yıllık iznini geçirmek için geldiği memleketi Giresun'da, 20 gün önce, kullandığı otomobille bariyere çarparak ağır yaralanmıştı.

  Yaklaşık 2 yıl önce otomobillerinin sulara kapıldığı selden kurtulan Yasemin Pınar, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde 20 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

  Yasemin Pınar için Keşap ilçesinin Merkez Kubbeli Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, trafik kazasından yaralı kurtulan kardeşi Ufuk Pınar, 2 yıl önceki selden kendisiyle birlikte kurtulan ağabeyi Eşref Pınar, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

  Burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından, Pınar'ın cenazesi, ilçeye bağlı Taflancık köyündeki aile kabristanında toprağa verildi.

  Yasemin Pınar'ın trafik kazasında yaralanan ve 2 günlük tedavinin ardından taburcu edilen kardeşi Ufuk Pınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 yılda üst üste büyük acı yaşadıklarını ifade ederek, “Kazaya köpek neden oldu. Kazanın olduğu yer şehir çöplüğüne yakın. Sokak köpekleri burada güvenliği tehlikeye sokuyor. Yetkililer bir an önce önlem alsın, bizim canımız yandı başkalarınınki yanmasın” diye konuştu.

  Yasemin'in diğer kardeşi Eşref Pınar ise kendisinin kullandığı otomobilin sele kapılması sonucu 2 Temmuz 2006'da anne ve babasını kaybettiğini, Yasemin ile birlikte selden kurtulmayı başardığını söyledi.Kardeşinin bekar ve bir yıllık hemşire olduğunu ifade eden Eşref Pınar, “Üst üste başımıza bunlar geldi. Acımızı tarif etmeye söz bulamıyorum” dedi.
  Giresun'un Keşap ilçesinde, 2 Temmuz 2006'da, Eşref Pınar yönetimindeki 34 DLL 50 plakalı otomobil, Saraycık Köprüsü'nden geçerken, şiddetli yağış sonucu köprü seviyesine kadar yükselen Balıklısu Deresi'nin sularına kapılmıştı. Sürücü Eşref Pınar (29) ile kardeşi Yasemin Pınar (20), ilk anda otomobilden dışarı çıkarak kurtulmayı başarmıştı. Sel sularına kapılarak sürüklenen Halil Pınar (48) ile eşi Gülşen Pınar (49) ölmüştü.20 gün önce ise Yasemin Pınar'ın kullandığı 28 DA 808 plakalı otomobil, Aksu Mahallesi sahil yolu mevkisinde bariyerlere çarpmış, Yasemin Pınar ile Ufuk Pınar yaralanmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı