Gündem Haberleri

  Seldeki servis faciası sanıklarına tahliye

  Ezgi Tuğçe TÜL / DHA
  18.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  9 Eylül’deki sel felaketinde Halkalı’da 8 işçi kadına mezar olan servis faciasından sorumlu tutulan firma sahibi Mehmet Cevdet Karahasanoğlu ve idari amir Ferit Göncü, hakim karşısına çıktıkları ilk duruşmada tahliye edildi.

  Mahkeme heyeti, delilerin birçoğunun toplanmış olması, müştekilerin şikayetlerinden vazgeçmeleri nedeniyle Karahasanoğlu ile Göncü’yü yurdışına çıkma yasağı kararı alarak tahliye ettiğini açıkladı.

  Firma sahibi Mehmet Cevdet Karahasanoğlu duruşmada belediyeyi suçlayarak “Biz firma olarak bütün tedbirleri aldık. Hem istinat duvarlarımız hem suyu tahliye edecek motorlarımız var. Ama sel 2.5 metreydi. O araç, servis aracı değil. Yağışlı günlerde belediyenin alt yapısı yetersiz olduğu için böyle böyle bir şey yaptık. Ferit Göncü ise olay gününü anlatarak, hakimin “Sence araçtan neden inmediler?” sorusuna “Ayakları ıslanmasın diye herhalde” yanıtını verdi.

  Şirketten yapılan açıklamada, “Mahkemeye delil olarak sunulan teknik izahname ile İTÜ Yıldız Teknik Üniversitesi bilirkişi raporları net bir şekilde çalışma arkadaşlarımızı o gün kullanılan aracın teknik özellikleri nedeniyle kaybetmediğimize işaret etmektedir. Ve mağdur ailelere verilen destekten yoksun kalma tazminatının yakışıksız tartışmalara konu edilmesi hepimizi üzmüştür” denildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı