Gündem Haberleri

  Selahattin Demirtaş'tan Bülent Arınç'a jet yanıt!

  Hürriyet Haber
  23.07.2015 - 22:48 | Son Güncelleme:

  HDP lideri Demirtaş, Arınç'ın Suruç'taki patlamayla ilgili "Ölenler arasında HDP'li yönetici yok" açıklamasına twitter üzerinden yanıt verdi. Demirtaş, attığı tweet'te "Merak etme, hepimiz bir gün eninde sonunda ölenler arasında olacağız. Üzme kendini" ifadelerini kullandı.

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında yaptığı açıklamada, Suruç'taki patlama olayına ilişkin HDP'ye dönük eleştirilerine twitter'dan yanıt verdi.

  Demirtaş, Arınç'ın Suruç'taki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada "Ölenlerin arasında ne belediyeden bir yetkili var, ne de HDP il ve ilçe yönetileri var. Bunların o topluluk içine özel olarak sokulmadığı, uzakta bırakıldıkları da ayrı bir istihbarat konusu" sözlerinin ardından twitter'daki hesabından "Merak etme, hepimiz bir gün eninde sonunda ölenler arasında olacağız. Üzme kendini." diye tweet attı.

  "ALLAH İÇİN SORUYORUM..."

  Öte yandan, HDP'nin diğer Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ da gece saatlerinde Twitter'dan açıklamalarda bulundu. Yüksekdağ şöyle yazdı:

  "Suruç'ta katledilenler HDP'li ve sizin olamayacağınız kadar insandı.Ama bunu anlamak için de bir miktar insanlık gerekiyor. Ben de soruyorum;her gün canımızdan can koparken topunuzun içinde neden bir insan yoktu?Hepsini bu kadar mı tükettiniz? Allah için soruyorum,sizden farklı diye yaradılanı bu kadar mı sevmediniz?

  32 ölümü kafi görmeyen ak istihbaratçıların ne düşüneceği umrumda değil ama gençlerin açıklamasına katılma planım hiç olmadı. Ama patlamadan bir gece önce miting için Suruç'taydım.Birileri kalacağımı düşünmüş demek ki.Ama ben düşünmedim,düşünemedim... Ellerinde kitapları, fidanları, oyuncaklarıyla gelen çocuklara kıyabileceklerini düşünemedim.Düşünemedik!

  "KEŞKE ONLARIN YERİNE ÖLSEYDİM"

  Aşağılık düşünemiyoruz işte budur zaafımız...Keşke orada olsaydım! Onlarla birlikte değil,onların yerine ölseydim. Neden HDP eş genel başkanı ve vekilleri ölmedi diyen insan müsveddeleri bizi ya kurban ya da katil ilan etmezse mutlu olmuyor. Kimsenin kurban yada katil olmadığı bir yaşamı hayal bile edemiyorlar.Ama bizler bu hayalin gerçeğe giden köprüsüyüz. 31 yürek hiç durmayacak.


  Selahattin Demirtaştan Bülent Arınça jet yanıt Bülent Arınç: HDP'li yöneticiler neden o grubun içinde yoktu?

  Selahattin Demirtaştan Bülent Arınça jet yanıt Demirtaş: Keşke 32 genç, asker, polis ölmeseydi de...

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı