Gündem Haberleri

  Selahattin Demirtaş: Sarayın bahçesine de koysalar oy kullanılacak

  Gamze KOLCU / ANKARA
  01.10.2015 - 21:48 | Son Güncelleme:

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, parti genel merkezinde DİSK, KESK, TMMOB ve TTB heyetiyle bir araya geldi. 10 Ekim Cumartesi günü Ankara Sıhhiye Meydanı’nda “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi”yle ilgili görüşme sonrasında basın açıklaması yapan Demirtaş özetle şunları söyledi:

  MECLİS AÇILIŞ TÖRENİ
  “Savaşı değil, savaşın durdurulmasını istemek cesaret işidir. Birileri ısrarla son terörist kalıncaya kadar gereğini yapacağız diyerek cesaret gösterisi yaptığını zannedebilir ama asıl cesaret budur. Kanın aktığı yerde, bebekten yaşlıya kadar insanlarımızın öldüğü bu günlerde bu kan neden akıyor, bu savaş mutlaka durmalı demektir cesaret.
  Meclis’in açılış törenine arkadaşlarımız katıldı. Bugün (dün) parlamentoda bir siyasi parti genel başkanı gibi davranan, seçim kampanyasında partimizi hedefe koyan, ağır hakaretler, ithamlar, iftiralarla partimizi baraj altında bırakmak isteyen bir siyasi kişilik konuşacak. Tarafsız, gerçekten hepimizin cumhurbaşkanı sıfatıyla Genel Kurul’da konuşuyor olsaydı memnuniyetle gider, kendisini dinler, bir cumhurbaşkanına gösterilmesi gereken saygıyı da memnuniyetle gösterirdik.
  Büyük bir suçlu psikolojisiyle topu birbirine atmalarını yadırgıyorum. Suç varsa da eğer siyasiler bunu üstlenebilmelidirler. Valiye, kaymakama topu atarak bu işler yürümez. Yarın, bir gün işler daha da sarpa sardığında muhtarları da suçlayacaklar. Saraya çağırdıkları muhtarlara bu işin sorumlusu sizlersiniz diyecekler.


  GÜVENLİĞİNİ PARTİLER SAĞLASIN
  Seçmen 7 Haziran’dan bu güne neyin ne olduğunu çok iyi biliyor, ölçüyor. 1 Kasım’da da sandığa gidecektir. Sandığı Saray’ın bahçesine de koysalar seçmenler gidecek oy kullanacak. Sandıktan çıkan sonuca da herkes saygılı olacak. 7 Haziran’dakine benzer bir ortam yok. Durum daha gergin ama seçim olamayacak durumda değil. Bütün partilere de çağrı yaptık. Nerede sandık güvenliği yok deniliyorsa, hep birlikte sandığın güvenliğinin sağlanacağı koşulları oluşturalım. Seçim iptali, boykotu, ertelenmesi gibi durumları tartışmanın gereği yok. Bu seçim yapılacak ve bir kez daha, daha etkili bir sonuç elde edeceğiz diye düşünüyorum."

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı