Gündem Haberleri

  Selahattin Demirtaş: Acilen çözüm iradesi lazım

  DHA
  09.10.2015 - 23:39 | Son Güncelleme:

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Acilen, hızlı bir şekilde çözüm iradesinin yeniden ortaya çıkması lazım” dedi.

  Dün sabah erken saatlerde, partisinin bazı milletvekilleriyle Bayrampaşa’daki İstanbul Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret eden Demirtaş, esnafın sorunlarını dinledi. Ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Demirtaş, özetle şunları söyledi:

  Selahattin Demirtaş: Acilen çözüm iradesi lazım

  ÇATIŞMALAR DURMALI

  “(15 Ekim’de bir ateşkes ilan edileceğine yönelik haberlerle ilgili soru üzerine) Burada esnafın sorunlarını konuşuyoruz. Barışın, huzurun olmadığı yerde ne ticaret olur, ne de ticaretin tadı tuzu olur. Bir an önce ölümlerin ve çatışmaların durması için çaba sarfediyoruz. Partimizin bütün imkanlarını, bütün gücünü silahların susması yönünde kullandık. İnşallah yakın zamanda da belli bir netice alırız diye ümit ediyorum. Elimizde somut bir bilgi, somut bir veri yok. En azından geçici de olsa çatışmaları durdurabilsek, sonra kalıcı bir barışa doğru etkili bir siyaset üretebilsek, bu ülkemiz açısından en büyük kazançtır. Süreç buzdolabında değil mi? Bütün bunları kendileri ifade ediyorlar. Çözüm arayışlarının olmadığı her an çatışmaların ve savaşın derinleştiği, ölümlerin arttığı riskler ortaya çıkar. Ama halk artık bu savaş politikalarına tahammül göstermiyor, haklı olarak. Ve neden bu çocukların öldüğüne dair hükümetten ya da Cumhurbaşkanı’ndan tatmin edici hiçbir açıklama, tek bir cümle duyabilmiş değiliz. Stajyer Başbakan’ın söyledikleriyle ilgili bir şey söylemeyeyim yani. Kendisi ne söylediğinin farkında değil. En büyük terör destekçisi kendisidir."

  CUMA İZDİHAMI

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün cuma namazını Küçükçekmece Kanarya’daki Uhuvvet Camisi’nde kıldı. Alkışlar ve sloganlar eşliğinde camiye giren Demirtaş’ın aracının çevresi onlarca kişi tarafından sarıldı. Cami önündeki kalabalık nedeniyle vatandaşlar camiden yarım saatte güçlükle dışarı çıkabildi. Bu sırada parti görevlileri cami önünde slogan atılmaması yönünde kalabalığı sık sık uyardı.

  Etiketler: seçim 2015 , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı