GeriGündem Sel kurbanı öğretmenin adı sokakta yaşayacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sel kurbanı öğretmenin adı sokakta yaşayacak

SİİRT Belediye Başkanı DTP'li Selim Sadak, 2 Kasım günü Eruh İlçesi'nde sel sularına kapılarak yaşamını yitiren sınıf öğretmeni 21 yaşındaki Arif Yaşar'ın adının kent merkezinde bir sokağa verildiğini açıkladı.

Siirt'te, Öğretmenler Günü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törene, eski öğretmen olan Belediye Başkanı Selim Sadak, Milli Eğitim Müdürü Fikret Eteker, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende Sadak, 2 Kasım günü Eruh İlçesi'nden görev yaptığı Kekliktepe Köyü, Duygulu Mezrası'na giderken, içinde bulunduğu ararcın sel sularına kapılması sonucu hayatını kaybeden sözleşmeli sınıf öğretmeni Arif Yaşar'ın adının bir caddeye verildiğini söyledi. Sadak, Bahçelievler Mahallesi 1409 nolu sokağın adının ‘Öğretmen Arif Yaşar’ olarak değiştirildiğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Fikret Eteker, Bahçelievler Mahallesi'nde İhsan Tan Bulvarı üzerindeki hazineye ait azinin eğitim amaçlı olarak kullanılması için Belediye Meclisi'nden geçirilmesini talep etti. Sadak, bu isteği olumlu balarak, “İlk meclis toplantısında bu arsayı eğitim amaçlı olarak kullanılması için karar alacağız” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle