Gündem Haberleri

  Seksi şantaj

  Aziz ÖZEN/İSTANBUL
  25.07.2015 - 02:14 | Son Güncelleme:

  Kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşına giydirdiği kırmızı gecelikle çektiği fotoğraflarla şantaj yapan Murat Y.’nin 5 yıla kadar hapsi istendi. Murat Y. ise, “İlişkimizi o da görüntüledi. Nişanlandığımı öğrenince esas o bana şantaj yaptı ve benden önce davranıp şikâyetçi oldu” dedi.

  İstanbul Pendik’te bir şirkette satış elemanı 27 yaşındaki A.A. adlı genç kadın, işyerine gelip kendisini polis olarak tanıtan Murat Y.’nin arkadaşlık teklifini kabul etti.
  Kısa sürede aralarında duygusal yakınlık başlayan çift, son buluşmalarında Murat Y.’nin evine gitti. Murat Y.’nin aldığı kırmızı geceliği giymesini ısrarla istediği genç kadın bu teklifi kabul etmesiyle de sonu mahkemede bitecek bir ‘ilişki’ başladı.


  DEKOLTE ÖZÇEKİM


  Genç kadın kırmızı geceliği çıkarıp iç çamaşırıyla kaldığında da Murat Y. ‘özçekim (selfie)’ fotoğraflar çekti.
  Bu olayın ardından Murat Y.’den çekinmeye başlayan A.A., ayrılmak istediğini bildirince şantaja maruz kaldı. Genç kadın, “Fotoğrafları ailene gönderir seni rezil ederim” tehditleri sonucu soluğu karakolda aldı.
  Murat Y.’nin kendisini polis olarak tanıttığını ve korktuğu için o kırmızı geceliği giydiğini belirten A.A., şikâyetçi oldu. Murat Y.’nin polis olmadığını karakolda öğrenen genç kadının şikâyeti üzerine karakola çağırılan Murat Y. ise suçlamaları kabul etmedi.


  ‘ŞANTAJI YAPAN O’


  Cinsel ilişkileri sırasında fotoğraf çektirmeyi genç kadının istediğini ileri süren Murat Y., şu iddiada bulundu:
  “Onun evlenip ayrıldığını öğrenince ilişkimi bitirmek istedim. Başkasıyla nişanlanacağımı da söyledim. O fotoğraflar, hem benim hem onun telefonuyla çekildi. Asıl o fotoğrafları evleneceğim kıza göndermekle tehdit etti. Benden önce o şikâyetçi olmuş.”
  Savcılık, genç kızlara karşı aynı suçu işlediği tespit edilen Murat Y. hakkında 1 yıl 3 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Kırmızı gecelikle şantaj davası, önümüzdeki günlerde görülecek.

  Etiketler: polis , şantaj , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı