Gündem Haberleri

  Şeker ölçüm çubuklarının geri ödemesi durduruldu

  A.A
  11.01.2011 - 20:13 | Son Güncelleme:

  Türk Eczacıları Birliği (TEB), şeker ölçümünde kullanılan çubukların Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yeni bir açıklama yapıncaya kadar geri ödemesinin durdurulduğunu duyurdu.

  TEB'in yazılı açıklamasında, şeker ölçüm çubuklarının, sigortalı/hak sahibinin Sağlık Uygulama Tebliğine uygun olarak düzenlenmiş reçetesine istinaden MEDULA Eczane Provizyon Sisteminden onay alınarak eczaneler tarafından temin edildiği hatırlatıldı.

  Bugün çeşitli eczanelerden ve eczacı odalarından, şeker ölçüm çubuklarıyla ilgili işlemler konusunda bildirimler iletildiği, konunun SGK yetkilileriyle istişare edildiği belirtilen açıklamada, “Şeker ölçüm stripleri ile ilgili olarak açılan bir davada Danıştay tarafından alınan karar doğrultusunda Kurum tarafından açıklama yapılacağı, açıklama yapılıncaya kadar ise şeker ölçüm striplerinin sistemde pasife alındığı bilgisi verilmiştir” denildi.

  Açıklamada, SGK'nin konu hakkında açıklama yapıncaya kadar, eczanelerin, anılan ürünlerle ilgili olarak, provizyon sisteminde çıkan “pasif ürün/ödemeden kaldırılmış ürün” bilgisine uygun işlem yapmaları istendi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı