Gündem Haberleri

  Şehitlerin evlerinde büyük acı

  A.A
  08.10.2007 - 11:39 | Son Güncelleme:

  Şırnak'ta terör örgütü tarafından yapılan saldırıda şehit olan askerlerden Kars doğumlu Komando Er Turgay Salgar'ın Cumhuriyet köyündeki evinde büyük acı yaşanıyor.

  Şırnak'ın Gabar Dağı bölgesinde görev yapan askeri birliğe, Geçit Boğazı civarında teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Komando Er Salgar'ın acı haberi baba ocağına ulaştı.

  Şehit Komando Er Salgar'ın Kars'ın Cumhuriyet köyündeki evinde ağıtlar yükselirken, 3 kardeşin en büyüğü olan ve terhisine 5 ay kaldığı öğrenilen şehit erin yakınları sinir krizi geçirdi.

  Baba Tuncay Salgar, haberi alır almaz akın eden köylülere sarılarak gözyaşı döktü.

  Anne Güler Salgar ise “Beni oğlumun yanına götürün”, “İçime taş düştü, taş, taş..” ağıtları yakarak zaman zaman baygınlık geçirdi.

  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Salgar da yeğeninin şehit olduğu haberi üzerine yakınlarıyla birlikte köye geldi.

  Çok sayıda vatandaşın gittiği Cumhuriyet köyünde baygınlık geçirenler ambulanslarla hastaneye taşıdı.

  Köydeki askerler, şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

  6 AY SONRA EVLENECEKTİ...

  Şırnak'ta terör örgütü tarafından yapılan saldırıda şehit olan askerlerden Çorum doğumlu Komando Er Sıddık Küçükgöz'ün (22) Uğurludağ ilçesine bağlı Aşılıarmut köyündeki evinde büyük acı yaşanıyor.

  Şırnak'ın Gabar Dağı bölgesinde görev yapan askeri birliğe, Geçit Boğazı civarında teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Komando Er Küçükgöz'ün acı haberi baba ocağına akşam saatlerinde ulaştı.

  Şehit Komando Er Küçükgöz'ün Uğurludağ ilçesine bağlı Aşılıarmut köyündeki evinde ağıtlar yükselirken, 4 kardeşin en küçüğü olan ve terhisine 6 ay kaldığı öğrenilen şehit erin yakınları sinir krizi geçirdi.

  Baba Hamit ve anne Ferdane Küçükgöz, haberi alır almaz baygınlık geçirmeleri üzerine Uğurludağ Devlet Hastanesi'ne kaldırıldılar. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Çorum Devlet Hastanesi'ne sevk edilen anne ve baba sağlık durumlarının düzelmesi üzerine sabah taburcu olarak köylerine döndüler.

  86/3 tertip vatani görevini yaparken şehit düşen Komando Er Küçükgöz'ün 6 ay önce nişanlandığı ve 6 ay sonra askerliğini tamamlayıp evleneceği öğrenildi.

  Şehidin cenazesinin Uğurludağ ilçesine bağlı Aşılıarmut köyünde bugün toprağa verileceği bildirildi.

  ÜNİVERSİTE OKUYORDU..

  Şırnak'ta görev yapan bir birliğe terör örgütü PKK tarafından yapılan bir saldırıda şehit olan 13 askerden 2'sinin, Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı oldukları öğrenildi.

  Haberin duyulmasıyla şehitlerin yakınları, ailelerini ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulunmaya başladı.

  Şehit Piyade Çavuş Mehmet Uyar'ın (22) Onikiler Mahallesi 3021. Sokak'taki evine gelen yakınları, ailesini teselli etmeye çalışıyor.

  Şehidin babası Mustafa Uyar, 10 aylık asker olan oğluyla bir hafta önce telefonda görüştüğünü ve kendisine çok iyi olduğunu söylediğini kaydetti.

  Oğlunun Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü 2. sınıfta öğrenim görürken askere gittiğini belirten Uyar, “Devletimiz, milletimiz sağ olsun. Hepimiz vatanımıza kurban olalım. Teröristleri Allah'a havale ediyorum. Allah onlardan hakkımızı alsın” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı