GeriGündem Şehitlerimize ağladık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehitlerimize ağladık

Şehitlerimize ağladık
refid:15085144 ilişkili resim dosyası

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Günyazı Köyü’nün Tanyolu Mezrası’ndaki Tekeli Jandarma Taburu’na yapılan PKK’nın saldırısında ve mayın patlamasında şehit olan Mehmetçikler için dün Van’daki Jandarma Pilot Yarbay Yusuf Turgut Kışlası’nda tören düzenlendi.

İŞTE ŞEHİT BABASININ O SÖZLERİ / WEB TV

İŞTE ŞEHİTLERİMİZİN FOTOĞRAFLARI

Şehit Oğuz Yelken'den geriye kalanlar...

ŞEHİT AİLELERİNİN YIKILDIĞI AN / WEB TV

KAHRAMANLAR BÖYLE UĞURLANDI / WEB TV


Askerleri memleketlerine uğurlayan protokolle birlikte gökyüzü de şehitlerine ağladı. Cenazeler uçaklara yüklenirken başlayan yağmur, 11 cenaze uçağa yerleştirildiğinde kesildi. Başka bir program nedeniyle Van’da bulunan 12 AB büyükelçisi ve 8 büyükelçiliğin üst düzey yöneticisi de törene katıldılar. Törene, Başbakan Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet bakanları Hayati Yazıcı ve Egemen Bağış, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Eşref Yiğit, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, MİT Müsteşarı Hakan Fidan da katıldı. Orgeneral İlker Başbuğ ve diğer komutanların törende kamuflaj elbiseleri giymeleri dikkat çekti. Şehitlerin naaşları askeri uçaklarla memleketlerine uğurlandı. Cenazelerinin uçaklara yüklenmesiyle yağmur da dindi.

Bu acıyı anlatacağız

m CENAZE törenine katılan İspanya, İngiltere, Fransa, Yunanistan, Bulgaristan, İsveç, Danimarka, Slovenya, Slovakya, Letonya, Almanya, Avusturya, Litvanya, Romanya ve Polonya büyükelçileri daha sonra Ankara’ya döndü. Büyükelçiler adına konuşan İspanya Büyükelçisi Joan Clos, Türkiye’nin yaşadığı durumu ve acıyı anladıklarını söyledi. Cenaze törenine katılıp taziyede bulunduklarını belirten Clos, “Türkiye halkının ve ordusunun yaşadığı bu acı ve üzüntüleri tabii ki kendi ülkelerimize anlatacağız. Zaten bunun için buradayız” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle