GeriGündem Şehitler memleketlerine uğurlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  405
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehitler memleketlerine uğurlandı

Şehitler memleketlerine uğurlandı
refid:13141772 ilişkili resim dosyası

Tokat’ın Reşadiye İlçesi Sazak Köyü yakınlarında, yoğun sis altında devriye görevi yapan jandarma timine teröristlerce ateş açıldı. Açılan ilk ateş sonucu devriye aracında bulunan jandarma uzman çavuş Harun Arslanbey (Adana); jandarma erler, Onur Bozdemir (Adıyaman), Kemal Bide (Ordu), Ferit Demir (Muş), Yakup Mutlu (Muş), Cengiz Sarıbaş (Giresun) ve Fatih Yonca (Hatay) şehit oldu. Jandarma uzman çavuş Yusuf Öztürk ile jandarma erler Emrah Mandıralı ve Arif Temel yaralandı.

   

ŞEHİTLERİMİZİN FOTOĞRAFLARI

ŞEHİT CENAZELERİ MEMLEKETLERİNE BÖYLE UĞURLANDI

HAİN SALDIRININ OLDUĞU YERİN FOTOĞRAFLARI

İŞTE 7 ASKERİN ŞEHİT OLDUĞU O YER / WEB TV   

ŞEHİTLER GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI / WEB TV

TOKAT’ın Reşadiye İlçesi Sazak Köyü Jandarma Karakolu'na giden askerlere dün pusu kuran teröristlerin, askeri araca açtığı ateşle şehit düşen biri Jandarma Uzman Çavuş 7 asker için Tokat İl Jandarma Komutanlığı'nda bu sabah askeri tören düzenlendi. Cenazelerin hastaneden alınıp Jandarma Komutanlığı’na getirilirken eşlik eden ve burada toplanan yaklaşık 5 bin kişi, ‘Şehitler ölmez’, ‘Kahrolsun açılım’ sloganları atarak hain saldırıyı protesto etti. Jandarma Komutanlığı'na cenazelerle gelen halkın girmesine izin verilmezken, askeri törenin ardından şehitlerin cenazeleri, uçak ve karayoluyla toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderildi. http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/bahceli_don1.gif

Hem yol devriyesinde bulunmak hem de memleketlerinden izinden dönüp iki gündür karakola gitmek için Reşadiye Jandarma Komutanlığı'nda bekleyen onbaşı Cengiz Sarıbaş ile er Arif Temel’i alan jandarma timi dün öğleden sonra Sazak Köyü Jandarma Karakolu’na dönmek üzere yola çıktı. Ancak askeri araca pusu kuran teröristlerin saat 15.20'de açtığı ateş ve çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Harun Arslanbay, Jandarma onbaşılar Fatih Yonca ve Cengiz Sarıbaş ile jandarma erler Onur Boztemir, Kemal Bide, Ferit Demir, Yakup Mutlu’nun cenazeleri sabah saatlerinde askerler tarafından Dr. Cevdet Aykan Devlet Hastanesi morgundan alınarak ambulanslara konuldu.

http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/baba_karakol.jpgHastane önünde toplanan Tokatlılar şehitleri tekbir, dua ve gözyaşları ile uğurlarken, terör örgütleri aleyhine slogan atarak, hükümeti protesto etti. Asker ve polis ekiplerinin eşliğinde hastaneden ambulanslara alınan cenazeler yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Tokat İl Jandarma Komutanlığı binasının bahçesindeki tören alanına getirildi. Kalabalık bir grup da Jandarma Komutanlığı önünde toplanarak şehitleri karşıladı.

Özellikle kadınlar gözyaşlarını tutamazken; toplanan kalabalık, ‘Kahralson PKK’, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Şehidim hakkını helal et’ sloganlarını attı. Kalabalık sık sık ‘Kahrolsun açılım’ sloganını atarak, hükümetin demokratik açılım paketine de tepkisini dile getirdi.
Tokat İl Jandarma Komutanlığı bahçesindeki törene protokol ve askeri erkan ile şehit yakınları dışında kimse alınmadı. Buradaki törene Tokat Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Tokat Milletvekilleri Şükrü Ayalan, Zeyid Aslan, Dilek Yüksel, Osman Demir, CHP Tokat Milletvekili Orhan Ziya Diren, MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Tokat İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Tosunlu, askeri ve sivil erkan katıldı. Dışarda toplanan büyük bir kalabalık da tören boyunca tekbirg etirip terörü lanetleyen sloganlar attı.

http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/5talep_banner.gifŞehitler için Tokat İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Tosunlu'nun konuşmasının ardından dua edildi. İl Müftüsü Abdurrahman Koçak'ın okuduğu dua sonrasında omuzlara alınan cenazeler yeniden ambulanslara taşındı. Cenazeler Jandarma Komutanlığı’ndan dışarda bekleyen vatandaşların gözyaşı ve duaları ile uğurlandı.

Şehit cenazeleri daha sonra Tokat Havaalanı’nda bekleyen iki askeri uçağa konuldu. Şehit er Kemal Bide’nin cenazesi karayolu ile Ordu'ya gönderilirken, şehit onbaşı Cengiz Sarıbaş uçakla İstanbul’a, diğer şehit askerler ise bir başka uçak ile memleketlerine gönderilmek üzere uçakla Diyarbakır’a gönderildi.

Şehit askerlerden Uzman Çavuş Harun Arslanbay Adana’da, erler Onur Boztemir Adıyaman’da, Ferit Demir ve Yakup Mutlu Muş’ta, onbaşı Fatih Yonca ise Hatay'da toprağa verilecek.

Şehit uzman çavuş, Öcalan'ın yemeklerini ulaştırıyormuş

Şehit Jandarma Uzman Çavuş 32 yaşındaki Harun Arslanbay’ın 4 yıl görev yaptığı İmralı’da, terörist başı Abdullah Öcalan’ın yemeklerinin ulaştırılmasını ve ziyaretçilerin getirdiği eşyayı kontrol etmekle görevli olduğu belirtildi.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle