Gündem Haberleri

  Şehitler için müftülükten mevlit programları

  A.A
  06.10.2008 - 13:18 | Son Güncelleme:

  İstanbul Müftülüğü, Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 15 asker için 6-7 Ekimde bazı camilerde hatim ve mevlit programları düzenledi.

  İstanbul Müftülüğünden yapılan açıklamada, 4 Ekimdeki terör saldırısında Hakkari Aktütün Karakolu'nda 15 askerin şehit olduğu, 2 askerin kaybolduğu ve 10'u aşkın askerin de yaralandığı hatırlatılarak, “İstanbul Müftülüğü olarak yüce mevladan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa, aile üyeleri, ordumuz ve milletimize başsağlığı diliyoruz” denildi.

  Açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Müftülüğümüz, şehitlerimizin aziz ruhlarına ithaf edilmek üzere başta Sultanahmet, Fatih, Eyüp, Üsküdar İskele (Mihriman Sultan), Hamid-i Evvel ve Selimiye gibi merkez camiler olmak üzere, her ilçede bir veya birkaç camide 6-7 Ekim tarihlerinde mevlit programları düzenlemiştir. Şehitlerimizin ruhları için hatim ve mevlit dualarının da yapılacağı bu programlara vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte katılmalarını sağlamak üzere camilerde duyurular yapılmaktadır.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı