Gündem Haberleri

  Şehitler için Bursa'da da gıyabi cenaze namazı kılındı

  Hüseyin TÜCCAR- Serhat TEZCAN/BURSA, (DHA)
  09.10.2007 - 15:29 | Son Güncelleme:

  PKK'lı teröristlerin pusu kurup şehit ettiği 15 mehmetçik için Bursa'da gıyabi cenaze namazı kılındı. Ulucami’de toplanan yüzlerce kişi, öğlen namazının ardından, musalla taşına serdikleri ay yıldızlı bayrağın ardından şehitlerimiz için cenaze namazı kıldı.

  “Ne Ermeniyiz, ne Hıristiyan, ne de Yahudi’yiz. Hepimiz mehmetçiğiz” yazılı pankartın açıldığı cenaze namazının ardından gazetecilere açıklama yapan Saadet Partisi Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Molla Salih, “Yüreğimize kurşun sıktılar. Hainler bayramımızı zehir ettiler. Bu milletin sabrı çok sıkıdır. Ancak sabrın sonu selamet olmayabilir. Halkımız öfkelenirse dünya önüne gelse kimse durduramaz. Bu acıyı kim nasıl ve ne şekilde bitirecekse bitirsin. Artık yeter” dedi.
  Gıyabi cenaze namazına katılanlar, ‘kahrolsun kahpeler, kahrolsun emperyalistler. kahrolsun Amerika, kahrolsun siyonistler, kahrolsun İsrail’ sloganları attıktan sonra dağıldı.

  Protestoya katılan Recep Vardar, oğlu Cemil Vardar’ın 1996 yılında Irak topraklarında şehit olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı toplanıp görüşüyorlar. Gerçekler ortada kimsenin toplantı yapmasına gerek yok. ‘Yeter’ desinler artık. Benim oğlum şehit oldu, başka ocaklar sönmesin” dedi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı