Gündem Haberleri

  Şehitler Anıtı'na saldırı

  Atilla MEMİŞ/AKŞEHİR (Konya), (DHA)
  23.12.2009 - 14:17 | Son Güncelleme:

  KONYA’da Akşehir Belediyesi tarafından geçen yıl Akşehir Kuvayi Parkı’na yapılan ‘Şehitler Anıtı’ kimliği henüz belirlenemeyen saldırganlar tarafından tahrip edildi. Anıtta, şehitlerin adlarının yazılı olduğu levhalar yerlerinden sökülerek, parçalandı.

  'Şehitler Anıtı' geçen yıl ‘Akşehir Onur Günü’ etkinlikleri kapmasında düzenlenen törenle açıldı. Anıtta, Akşehirli olan ve Çanakkale, Kıbrıs, Kore, Balkanlar, Suriye, Filistin, Irak, Kafkaslar'daki savaşlar ile Kurtuluş Savaşı'nda ve görevi başında şehit olan asker ve polislerin adları yer alıyor. Akşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Mustafa Baloğlu, yaklaşık 900 şehidin adının yer aldığı anıta yapılan saldırıyı kınadığını belirtti. Başkan Baloğlu, “Milli sorumluluk bilinci içinde vatan topraklarını korumak için kanını, canını feda eden şehitlerimize saygının gereği olarak yaptırılan anıtımıza yapılan bu çirkin saldırıyı esefle kınıyorum” dedi.

  Anıtın eski haline getirilmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığını kaydeden Baloğlu, “Her türlü vatanseverliği göstererek, topraklarımızı, hayatları pahasına koruyan ve bize emanet eden şehitlerimizi her zaman minnet ve şükranla anmak boynumuzun borcudur. Geçmişine saygı duymayanın geleceği de olamaz” diye konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı