GeriGündem Şehit ve gaziler için internet sitesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit ve gaziler için internet sitesi

Sakaryalı bir grup genç, terörle mücadelede şehit düşenler ve gaziler hakkında bilgi veren internet sitesi hazırladı. Şu anda 2 bin 850 şehit ve 50 gaziyle ilgili bilgi ve resimlerin bulunduğu “www.terorsehitleri.com” adlı sitede, teröristler tarafından şehit edilen tüm görevlilere ilişkin bilgi ve görüntülere yer verilmesi planlanıyor.

“www.terorsehitleri.com” internet sitesinin hazırlayıcılarından Fazlı Fatih Melemez, 8 ay süren bir çalışma sonunda internet sitesini hazırladıklarını sanal ortamda bilgi ve görüntülerine ulaşabildikleri şehitleri siteye kaydetmeye devam ettiklerini belirtti.


Türkiye'de bu alanda, kapsayıcı bir internet sitesi bulunmadığını, bu eksikliği gidermeyi, şehit ve gazilerle ilgili dernekleri bir çatı altında toplamayı amaçladıklarını kaydeden site yetkilisi, şunları kaydetti: “Bu işler gönül işleridir. 4 arkadaşımla birlikte 8 ay boyunca çalıştık. Şu an 2 bin 850 şehidimizin ve 50 gazimizin bilgileri yer alıyor sitede. Şehitlerimizin hepsine sitede yer vereceğiz. Eylül- ekim ayına kadar tüm bilgiler sitede yer alacak. Sanırım bu konuda başka böyle bir internet sitesi yok. Amacımız bu alanda toplumda bir duyarlılık ve birliktelik sağlayabilmek.”


Türkiye'de 200'ü aşkın şehit ve gazi derneği bulunduğunu bildiren site yetkilisi, internet ortamında da benzer bir dağınıklık yaşandığını, şehitlerle ilgili bilgilere tek kaynaktan ulaşılabilmesini hedeflediklerini kaydederek şöyle konuştu: “Bir yandan bakarsanız, terör örgütünün bu türde 20'ya yakın internet siteleri var. Buralarda teröristleri şehit olarak gösteriyorlar. Bu alanda bir eksikliği gidermiş olacağız. Ticari hiçbir amaç taşımıyoruz, tamamen gönüllüyüz. İnternet adresimizin 'com' uzantısının yanı sıra 'org' ve 'net' uzantıları da mevcut. Bu adreslerle de sitemize girilebiliyor. Site üyelik esasına göre tasarlandı. TC kimlik numarası ile siteye üye olunabilmekte. Bundan amacımız da, şehit ve gazilerimize ve yakınlarına yönelik kötü amaçları biraz olsun önlemek. Ulaşamadığımız şehitlerin yakınlarına da çağrıda bulunmak istiyorum. Sitemizi ziyaret ederek şehit ve gazilerimizle ilgili bilgileri bizimle paylaşsınlar. Varsa eksik bilgi ya da düzeltilmesi gereken hususları bizlere bildirsinler.”

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle