Gündem Haberleri

  Şehit ve gaziler için 800 kilometre yürüdü

  Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA)
  02.11.2009 - 19:07 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde aşçılık yapan 50 yaşındaki Adnan Yamanlar, Güneydoğu'da şehit olan güvenlik güçleri ve gaziler anısına, efe kıyafetleri giyip 800 kilometre yürüyerek, Çanakkale'den Isparta'ya geldi.

  18 Eylül'de Marmaris'ten yola çıkarak sırasıyla Çanakkale, Uşak ve Afyonkarahisar'a yürüyen ‘Aslan Efe’ lakaplı Adnan Yamanlar, 800 kilometre yürüdükten sonra bugün Isparta'ya geldi. Elinde Türk bayrağı, üzerinde yöresel efe kıyafetleri, av tüfeği ve çanta ile yürüyen Yamanlar, Isparta'da ilk olarak Vali Yardımcısı Atila Durmuş'u ziyaret etti.

  Şehit ve gaziler için saygı yürüyüşü yaparak Kurtuluş Savaşı'ndaki birlik ve beraberlik ruhunu yeniden canlandırmayı hedeflediğini söyleyen Adnan Yamanlar, yürüyüşü sırasında vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadığını açıkladı. Isparta'da Emniyet Müdürü Yahya Bal'ı ziyaret edip kendisine şehit polisler anısına şilt verip daha sonra da Eğirdir Dağ Komando Okulu Eğitim ve Merkez Komutanlığı'nı ziyaret ederek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Çanakkale'den Siperlere Bakış’ adlı tablosunu hediye edeceğini açıkladı.

  Adnan Yamanlar, “Yürüyüşümün amacı kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her daim yanında olduğumu göstermek, kahraman Türk polisimize manevi destek ve moral vermek ve de Çanakkale'den Aktütün'e kadar, kaybettiğimiz şehitlerimize saygı sunmaktır” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı