GeriGündem Şehit uzman çavuş Harun Arslanbay'a son veda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit uzman çavuş Harun Arslanbay'a son veda

Tokat'ın Reşadiye ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan uzman çavuş Harun Arslanbay için memleketi Adana'nın Yumurtalık ilçesinde tören düzenlendi.

Şehit son yolculuğuna böyle uğurlandı

 

Şehidin cenazesi, sabah saatlerinde Adana Asker Hastanesinden alınarak, konvoy eşliğinde törenin düzenleneceği Yumurtalık ilçesine getirildi.

Cenazenin getirilmesi sırasında Yumurtalık Merkez Camisi önünde toplanan ve ellerinde Türk bayrakları bulunan çok sayıda vatandaş, “Kahrolsun PKK”, “Askere uzanan eller kırılsın”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” şeklinde sloganlar atarak terörü kınadı.

"SENİ BÖYLE Mİ KARŞILAYACAKTIK AŞKIM"

Tören alanında, fenalık geçiren şehidin eşi Demet Arslanbay, “Bir asker ölür, bin asker gelir” şeklinde ağıt yaktı.

Ağabey Rüstem Arslanbay ise “Bana silah verin, gidip onların hepsini tek tek öldüreyim” dedi.

Cenaze, daha sonra namazın kılınacağı cami avlusuna getirildi. Burada şehidin eşi Demet, annesi Döndü, babası Hamdi Arslanbay şehidin tabutuna sarıldı.

Baba Hamdi Arslanbay, oğlunun fotoğrafını tutarak, “Sakın ağlamayın, ağlayıp da teröristleri sevindirmeyin” diye konuştu.

Demet Arslanbay da burada eşinin tabutuna sarılarak, “Seni böyle mi karşılayacaktık aşkım? Kanın yerde kalmayacak” diyerek gözyaşı döktü.

Bu arada, şehidin iki yaşındaki kızı Zehra Döndü ile altı aylık bebeği Zeynep Sevim de tabutun olduğu yere getirildi. Minik kızlar, babalarının tabutuna dokunup, fotoğrafını öptü.

Daha sonra, cenazenin bulunduğu alana gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile diğer ilgililer, dua etti ve aileye baş sağlığı diledi.

Bakan Yıldız, baba Hamdi Arslanbay'a, “Şehitler hepimizin şehidi. Kanları yerde kalmayacak” dedi.

Kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, askerler tarafından alınarak, oluşturulan kortej eşliğinde, toprağa verilmek üzere Sugözü köyüne götürüldü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle