GeriGündem Şehit Uzman Çavuş Çelikkaya için başsağlığı mesajı yağdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit Uzman Çavuş Çelikkaya için başsağlığı mesajı yağdı

Şehit Uzman Çavuş Çelikkaya için başsağlığı mesajı yağdı
refid:21161323 ilişkili resim dosyası

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi Geçimli Karakolu’na PKK’lı teröristlerin 3ayrı bölgeden saldırısı sonucu şehit olan 6 askerden Uzman Çavuş Kamil Çelikkaya’nın Facebook sosyal paylaşım sitesi ziyaretçi akınına uğradı.

Şehit Uzman Çavuş 42 yaşındaki Kamil Çelikkaya’nın, facebook sosyal paylaşım sitesindeki sayfasına, şehit olduğu haberinin duyulmasının ardından bugüne kadar birlikte görev yaptığı yüzlerce askeri ve arkadaşları tarafından başsağlığı ve üzüntülerini dile getiren mesaj yazıldı. Şehit Kamil Çelikkaya’nın arkadaşı, İsmail Emre mesajında, Çelikkaya’nın, "İlk anda ya sen onlara dalıp kendinle birlikte 5-10 tanesini öldüreceksin, ya da ilk ateşte beklersen onlar seni ve yanındakileri öldürür" sözlerini hatırlatarak, "Eminim bu anı şehadet anını milyonlarca kez kafasında kurmuştur ve giderken de 8 tanesini geberterek gitti!" diye yazdı.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ KAMİL ÇELİKKAYA / FOTO GALERİ 

Ramazan Uludağ, adındaki eski bir askeri ise, "Canım komutanım, ben seni biliyorsam, sen o mermilerin üzerine yürümüşsündür kahpe çocuklarını öldürmek için. Mekanın cennet olsun" diye yazdı.

Canser Karaca ise, veda mesajında, "Seninle 3 yıl aynı yerde görev yapmak, seninle aynı havayı soluyup, seninle gülmek, bana mesleği öğrettiğin her an seninle yaşamak bir onurdu-şerefti. Mekanın cennet olsun komutanım" dedi.

ÇELİKKAYA'NIN BİR PAYLAŞIMI

Şehit Çelikkya, bir mesaj paylaşımında ise şu sözleri yazmış:

"Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan, yol kesilsin!
Eğer ki askerime kurşun sıkıyorsa, kol kesilsin!
Bu vatana ihanet eden baş ise, baş kesilsin!
Türk Allah-u Teala’nın kılıcıdır boyun eğmeyen taş kesilsin"
                                                   KAMİL ÇELİKKAYA"


ŞEHİDİN BABASI : “VATANA BİR EVLADIMI VERDİM BİN EVLAT FEDA OLSUN”

Hakkari'nin Geçimli Köyü'ndeki karakola teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kamil Çelikkaya'nın babası Ahmet Çelikkaya, “Vatana bir evladımı verdim bin evlat feda olsun” dedi.

Şehit uzman çavuşun Ankara'nın Sincan ilçesindeki kayınvalidesinin evinde hüzün devam ediyor.

Şehidin babası Ahmet Çelikkaya ile kardeşi Metin Çelikkaya Sincan Belediyesi'nce evin önüne kurulan çadırda taziyeleri kabul etti. Evin bulunduğu sokak ve çevre apartmanlara Türk bayrakları asılırken, şehit uzman çavuş için dualar okundu. İki çocuğu olan şehit uzman çavuşun eşi Elif Çelikkaya'nın akrabaları ve sağlık görevlilerinin teskin etmeye çalıştığı öğrenildi.

Baba Çelikkaya gazetecilere yaptığı açıklamada, oğluyla saldırı öncesi

konuştuğunu belirtti. İftarın ardından oğlunun aradığını ve askerlerle çay

içeceklerini söylediğini bildiren Çelikkaya, “Vatana bir evladımı verdim bin evlat feda olsun” diye konuştu.

Hakkari'nin merkeze bağlı Geçimli Köyü'ndeki karakola teröristlerce düzenlenen saldırıda 6 asker ile 2 köy korucusu şehit olmuştu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle