Gündem Haberleri

  Şehit üsteğmenin İstanbul'daki evinde yas

  Ünsal ÇAKIN-İSTANBUL, (DHA)
  11.01.2011 - 15:26 | Son Güncelleme:

  Ankara’da dün akşam saatlerinde eğitim uçuşu yaparken düşen Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait UH-1 helikopterde hayatını kaybeden kara pilot üsteğmen Kemal Taşçı’nın İstanbul’daki evinde yas var.

  AİLE ANKARA’YA GİTTİ

  Şehit askerin Güngören'deki baba evine ateş düştü.

  Taşçı'nın akrabaları, helikopter kazasını dün televizyon haberlerinden öğrendiklerini, kaza haberi üzerine anne ve babasının Kemal Taşçı'ya ulaşmaya çalıştığını belirtti.

  İlerleyen saatlerde komutanları tarafından Taşçı'nın anne ve babasının aranarak oğullarının şehit düştüğü haberini verdiklerini anlatan Taşçı'nın akrabaları, anne Hamiyet Taşçı'nın halen kendini toparlayamadığını kaydetti.

  Baba Müslüm Taşçı'nın, diğer oğlu Enes Taşçı ile Ankara'ya Kemal Taşcı'nın cenazesini almaya gittiğini dile getiren şehidin akrabaları, Taşçı'nın cenazesinin akşam saatlerinde İstanbul'a getirileceğini ve büyük olasılıkla GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi morguna konulacağını bildirdi.

  EN SON KURBAN BAYRAMINDA İSTANBUL’A GELDİ

  28 yaşındaki şehit üsteğmen Kemal Taşçı’nın yaklaşık dört senedir Ankara’da yaşadığı, Özlem Taşçı ile iki senedir evli oldugu öğrenildi. Şehit Taşçı’nın en son geçtigimiz Kurban Bayramı'na ailesinin İstanbul’daki evine geldigi belirtildi.

  Şehit Üsteğmen Kemal Taşçı’nin akrabası Ahmet Er, "Ankara’da yer degistirmesine iki yil vardı. Eğitimini bitirmişti. Herşey vatan için, vatan sağolsun. Bütün hepsini oraya göndermemizdeki gaye o zaten" diye konuştu. Şehit üsteğmen Kemal Taşçı’nın amcası Temel Taşçı ve ailenin akrabaları taziyeleri kabul etti.

  TÜRK BAYRAKLARI ASILDI

  Bu arada şehit üsteğmenin Güngören’deki baba evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Taşçı ailesinin yakınları da taziye için baba evine geldi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı