Gündem Haberleri

  Şehit üsteğmen Taşçı'nın cenazesi babaevinde

  İSTANBUL (DHA)
  12.01.2011 - 12:11 | Son Güncelleme:

  Ankara'da Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait helikopterin eğitim uçuşu sırasında düşmesi sonucu şehit olan Kara Pilot Üsteğmen Kemal Taşçı'nın cenazesi helallik alınması için İstanbul'daki baba evine getirildi.

  TORUNUNA SESLENDI

   

  28 yaşında şehit olan pilotun cenazesi, babasının evinin bulunduğu Güngören'deki sokağa girdiğinde gözyaşları sel oldu aktı. Şehit üsteğmenin cenazesini babası Müslüm Taşçı, dedesi Muhlis Taşçı ile kardeşi Enes Taşçı karşıladı. Ayakta durmakta zorlanan dede Muhlis Taşçı, torununun ruhu için sürekli dua okudu. Şehit Üsteğmen'in kardeşi Enes Taşçı ise ağabeyinin tabutuna dokunarak ağladı. Baba Müslüm Taşçı ise oğlu Enes Taşçı'nın yanından ayrılmadı. Amca Temel Taşçı yeğeninin tabutuna son kez dokundu. Şehit Üsteğmen'in eşi Özlem Taşçı ile annesi Hamiyet Taşçı da cenazenin başında hazır bulundu.

   

  EŞİ VE ANNESİ BİTKİNDİ

   

  Şehit Üsteğmen'in cenazesi dualar okunduktan ve helallik alındı. Cenaze daha sonra askeri araç ve ambulans eşliğinde cenaze aracıyla Ataköy 5. Kısım Camii'ne götürüldü. Oğlunu kaybeden anne Hamiyet Taşçı ile baba Müslüm Taşçı, eşini kaybeden Özlem Taşçı camide taziyeleri kabul etti. şehit Taşçı'nın annesi ve eşinin başında bir kadın asker de hazır bulundu.

   

  Şehit Üsteğmen Taşçı'nın cenazesine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çelenk gönderdi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı