Gündem Haberleri

  Şehit polisin kardeşi: İntikamını alacağım

  Hürriyet Haber
  09.10.2008 - 15:01 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'da polis servis aracına düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Adem Seyfioğlu'nun cenazesi, Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde toprağa verildi.

  Şehit Adem Seyfioğlu'nun cenazesi, havaalanından cenaze aracına konularak Andırın ilçesine bağlı Yeşilova beldesine konvoy eşliğinde getirildi.

  Buradan Yeni Mahalle'de bulunan baba evine götürülen cenaze, baba Selahattin Seyfioğlu, anne Mahire Seyfioğlu ve şehidin kardeşleri tarafından karşılandı. Cenaze getirilirken izdiham yaşandı.

  Baba Selahattin Seyfioğlu, oğlunun tabutuna sarılarak, “Bebeğim benim, tosunum benim. Ben seni böyle mi gönderdim? Ben seni böyle mi karşılayacaktım? Kahrolsun PKK” diye ağıt yaktı.

  Şehidin cenazesi, daha sonra, Yeşilova Orman İşletme Müdürlüğüne ait tesislerin parkına götürüldü.

  Cenazenin Orman İşletme Müdürlüğüne götürülüşü sırasında ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen vatandaşlar “Kahrolsun PKK, kahrolsun Apo. Mecliste PKK istemiyoruz” diye slogan attı.

  Şehit polis memuru Adem Seyfioğlu'nun cenazesi, buradan tören alanına getirildi.

  Şehidin kardeşi Yasin Seyfioğlu, tabutuna sarılarak, “Ağabey, sen rahat uyu. Söz veriyorum kanın yerde kalmayacak. İntikamını alacağım. Zaten 2 yıl sonra ben de asker olacağım. O şerefsizlerle dağlarda nasıl olsa karşılaşacağım. Kanını yerde bırakmayacağım, sana söz veriyorum. Sadece sabret” diye konuştu.
  Annesi Mahire Seyfioğlu'nun “Sakın ağlama, hiç kimse ağlamasın, o şerefsizleri sevindirmeyeceğiz. Daha 25 yaşındaydı, 6 aylık çocuğu vardı” demesi üzerine de Yasin Seyfioğlu, “Ağabey, gözün arkanda kalmasın, onlara çok iyi bakacağım” diye konuştu. Yasin Seyfioğlu, daha sonra annesine sarıldı.

  Cenaze törenine şehidin anne ve babasının yanı sıra eşi Dilara Seyfioğlu, kardeşleri, yakınları, Kahramanmaraş Vali Vekili Volkan Barış Göçmez, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Öztürk, Osmaniye Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanı Ahmet Pet, Osmaniye Emniyet Müdürü Halil yılmaz, Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Saim Öztürk katıldı.


  Şehit polis memuru Adem Seyfioğlu'nun cenazesi, törenin ardından Yeşilova mezarlığında toprağa verildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı