Gündem Haberleri

  Şehit polise hazin uğurlama

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  21.05.2010 - 11:57 | Son Güncelleme:

  AŞİYAN Mezarlığı'nda girdiği çatışmada şehit olan 10 aylık polis memuru Turgay Yılmaz (22) için, toprağa verileceği Samsun'a götürülmeden önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

  Kamu Güvenliği Müsteşarlığı'na atanan İstanbul Valisi Muammer Güler, “Türk emniyet teşkilatı genç yiğit mesleğinin başlangıcında bir evladını kaybetti” dedi. Iğdır Valiliği'ne atanan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise “Bazı mesleklerde böyle ölümler vardır. Askerlik polislik gibi. Onun için bu meslekler daha prestijli mesleklerdir. Turgay Yılmaz bir amaç için hayatına kaybetti” diye konuştu.
  Aşiyan Mezarlığı'nda dün silahını alan ve piskolojik tedavi gördüğü belirtilen Barış Doğan tarafından vurularak şehit edilen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü, Önleyici Hizmetler Büro Amirliği'nde görevli Turgay Yılmaz (22) için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde bir tören düzenlendi. Törene 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, TBMM Başkanvekili Meral Akşener, Kuzey Deniz Saha Komutanı Mehmet Otuzbiroğlu, şehit polisin yakınları ve meslektaşları katıldı. Tören alanına gelen İstanbul Valisi Muammer Güler ile İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, şehit polis Turgay Yılmaz'ın yakınlarına başsağlığı diledi.

  Saygı duruşuyla başlayan törende konuşan Vali Muammer Güler, büyük bir acı yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

  “Türk emniyet teşkilatı genç yiğit mesleğinin başlangıcında bir evladını kaybetti. Aşiyan Mezarlığı'nda yaşanan elim olay sonucu sevgili çalışma arkadaşımız Turgay Yılmaz'ı kaybettik. Bir arkadışımız da yaralandı. Şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehidimizin ailesine yakınlarına çalışma arkadaşlarına baş sağlığı diliyorum. Polis toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak için elinden gelen çabayı, 24 saat esasına göre, yerine getiriyor. Dün sorumsuz bir davranışın başka vatandaşlara verilen rahatsızlığın önlenmesi için polis anında olay yerine intikal ediyor. Meydana gelen olayda Turgay Yılmaz hayatını kaybediyor. Bir polisimiz de yaralanıyor. Yaralı polisimize de acil şifalar diliyorum. Bu sorumsuz davranışta bulunan saldırgan da hayatını kaybetti. Bu bizi düşündürecek bir durumdur insanlık olarak. Ailesine ve yakınlarına tekrar başsağlığı diliyorum, acınızı paylaşıyorum. Allah rahmet eylesin.”

  İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın da “Bazı mesleklerde böyle ölümler vardır. Askerlik polislik gibi. Onun için bu meslekler daha prestijli mesleklerdir. Turgay Yılmaz bir amaç için hayatına kaybetti. Halkın asayiş ve güvenliğini sağlamak uğruna şehit oldu. Acımız büyük, ateş düştüğü yeri yakıyor. Hepimizin başı sağolsun. Ailesine sabır diliyorum Allah rahmet eylesin” dedi.

  Turgay Yılmaz için Eyüp Müftüsü İsa Gürler dua etti. Cenaze törenini üst katlardaki bürolarının camlarından izleyen meslektaşları ve bandoda görevli polis memurları da enstrümanları ellerindeyken duaya eşlik ettikleri görüldü. Törenin ardından Turgay Yılmaz'ın naaşı toprağa verilmek üzere, memleketi Samsun'un Çarşamba ilçesine gönderildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı