GeriGündem Şehit polis mezarı başında anıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit polis mezarı başında anıldı

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’na geçen yıl yapılan silahlı saldırıda şehit düşen polis memuru Nedim Çalık, ölüm yıldönümünde Rize’deki mezarı başında anıldı.

Çaykent Beldesi Müderisler Mahallesi’ndeki mezarı başında düzenlenen anma törenine Rize Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Çaykent Belediye Başkanı Mehmet Kazancı ile şehit polis Nedim Çalık’ın annesi Şefaat Çalık, kardeşleri Hasan, Köksal ve Murat Çalık katıldı. Anma töreni sonrası konuşan anne Şefaat Çalık, yaklaşık bir aydır İstanbul’da bulunduğunu belirterek, “Bugün İstanbul’da da tören yapılacaktı. Şehit ailelerini de davet ettiler. Ben de İstanbul’da olacaktım. Ama törene katılmak istemediğim için Rize’ye geldim” diye konuştu. Katılmak istememesinin nedeni konusunda açıklama yapmayan anne Çalık, saldırı anının kısa süre önce yayınlanan güvenlik kamerası görüntülerini ise izlemediğini söyledi.

Şehit evini ziyaret eden Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş ise, soğuk savaş döneminden sonra devletlerin birbirlerine karşı olan politikalarını terör üzerinden yürütmeye çalıştıklarını belirterek, “Böyle olunca bazıları terörist unsur, bazıları ise başka anlam yüklüyor. İyi terörist, kötü terörist kavramı gelişti. Şu anda dünyanın birçok yerinde aynı politik savaşın sürdüğünü görüyoruz. Irak’ta patlamalar, Çin’de yaşanan olaylar, Pakistan’da yaşanan saldırılar. Dünyanın terörle baş etmesi için ortak tavır alması lazım ama maalesef birçok konuda işbirliğine giren ülkeler terörle mücadelede aynı işbirliğini ve samimiyeti göstermiyorlar. Bu da bu sıkıntıların önümüzdeki süreçte de devam edeceğini gösteriyor. Buna yönelik Türkiye’nin sürekli tedbirli ve uyanık olması gerekiyor” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle