GeriGündem Şehit polis memuruna, polis eşinden gözyaşı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit polis memuruna, polis eşinden gözyaşı

DİYARBAKIR'daki Ferit Köşkü Mahallesi'nde seyyar satıcı Neşet Taş'ı yaraladıktan sonra çocuklarını rehin alan akli dengesi bozuk İskender Özpolat tarafından vurularak şehit edilen polis memuru 34 yaşındaki Hüsamettin İnci'nin cenazesi düzenlenen törenle memleketi Kırıkkale'ye gönderildi.

Şehit polis memuru Hüsamettin İnci'nin kendisi gibi polis olan eşi 32 yaşındaki Merve İnci, törende eşinin tabutunun arkasında yürüyerek gözyaşı döktü, arkadaşları onu güçlükle sakinleştirdi.

Diyarbakır'da oturduğu Ferit Köşkü Mahallesi'nde kapısını çalarak Kuran-ı Kerim satmak isteyen seyyar satıcı Neşet Taş ile tartıştıktan sonra onu ayağından yaralayan ve daha sonra evde bulunan eşi Yıldız ile 5 çocuğunu rehin alan 45 yaşındaki İskender Özpolat tarafından vurularak ağır yaralanan ve kaldırıldığı Devlet Hastanesi'nde müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro amirliğinde görevli polis memuru Hüsamettin İnci için Çevik Kuvvet Şubesi bahçesinde cenaze töreni düzenlendi. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Efkan Ala ile askeri erkan ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve meslektaşlarının katıldığı cenaze töreninde konuşan Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, “13 Temmuz 2007 Günü Ferit Köşk Mahallesi'nde çevreye rast gele ateş edip bir kişiyi yaralaan ve evde bulunan ailesini rehin alan bir kişinin etkisiz hale getirilmesi esnasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede tüm çabalara rağmen şehit olan polis memuru Hüsamettin İnci'yi son yolculuğuna uğurluyoruz. Bizler kendi canımızıdan, acımızdan, üzüntümüzden çok, aziz milletimizi ve halkımızı düşüneceğimize söz vermiş, onların can, mal ve ırz güvenini korumak için yemin etmişiz. Bu uğurda bundan öncede binlerce şehit verdik. Böylesine şerefli bir teşkilatın mensuplarıyız” dedi.

Törende şehit polis memuru Hüsamettin İnci'nin kendisi gibi polis memuru olan ve Diyarbakır Ali Gaffar Polis Meslek Yüksekokulu'nda görevli eşi 32 yaşındaki Merve İnci gözyaşı dökerek eşinin tabutunun başından ayrılmazken, 2 yaşındaki oğlu Berat olan biteni anlamadan ilgiyle izledi. Şehit polis memuru Hüsamettin İnci'nin tabutu arkadaşları tarafından omuzlarda taşınırken, eşi Merve İnci de tabutun arkasından yürüyerek ağladı, arkadaşları onu güçlükle sakinleştirdi. Törenden sonra şehit polis memuru Hüsamettin İnci'nin cenazesi memleketi olan Kırıkkale'ye uçakla gönderildi.


KIRIKKALE'DEKİ AİLESİ YIKILDI.

Polis memuru Hüsamettin İnci'nin şehit olması memleketi Kırıkkale'de büyük üzüntü yaratırken annesi 60 yaşındaki Yaşar İnci şok geçirdi.
Anne Yaşar İnci, gözyaşı dökerken oğlunu öldürenlere lanet okuyarak sinir krizleri geçirdi. Oğlunun en son 15 gün önce izine geldiğini belirten Anne İnci, “Oğlum bana babanın acısını unutturdun, bizi yalnız bıraktın, seni Türk Bayrağı'na sarılı tabutunla bekliyorum” diye gözyaşı döktü.

Yakınları Hüsamettin İnci'nin 8 yıl önce polis olduğunu ve ilk görev yeri Antalya'dan Diyarbakır'a 2 yıl önce gittiğini hatırlattı. Şehit polis İnci'nin eşi Merve İnci'nin de polis memuru olduğunu belirten yakınları, 3 yaşında Berat isminde bir de çocuklarının bulunduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle