Gündem Haberleri

  Şehit polis İlker Narin Kastamonu'da toprağa verildi

  Gürkay GÜNDOĞAN- Gürkan YILMAZ- Hüseyin DOĞAN/TAŞKÖPRÜ (Kastamonu), (DHA)
  31.08.2015 - 17:54 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'ın merkez Kayapınar İlçesi’nde trafik denetimi yaparken PKK’lı teröristlerin otomatik silahlarla açtığı ateşle şehit olan iki polis memurundan İlker Narin’in cenazesi, memleketi Kastamonu’nun Taşköprü İlçesi’nde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Şehit annesi Elife Narin, 'Aslan yavrum. Ben dimdik ayaktayım. Şerefsizler utansın. Ağlayıp onları sevindirmeyeceğim. Çiçeğimi öksüz bıraktılar" dedi.

  Şehit polis İlker Narin’in Türk bayrağına sarılı cenazesi, Diyarbakır’dan uçakla Kastamonu Havalimanı’na getirildi. Şehidin cenazesini Vali Şehmus Günyadın, İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik, MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar karşıladı. Şehidin eşi Emel Narin, uçaktan kucağında 1.5 yaşındaki kızı Meyra ile gözyaşları içinde indi. Annesinin kucağında ağlayan Meyra, bir yakını tarafından alınarak araca götürüldü. Şehidin cenazesi, cenaze aracına konularak Taşköprü İlçesi’ndeki baba ocağına götürüldü.

  Şehit polis İlker Narin Kastamonuda toprağa verildi

  'AĞLAYIP ONLARI SEVİNDİRMEYECEĞİM'


  Sümer Mahallesi’ndeki baba evinde şehit polis için Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi. Bu sırada şehidin eşi Emel, annesi 51 yaşındaki Elife, babası 52 yaşındaki Selim Narin ve kardeşi 26 yaşındaki Feyza Şenel, tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Ağıtlar yakan Elife Narin, "Aslan yavrum. Ben dimdik ayaktayım. Utansınlar. Yavrumu görsünler de utansınlar. Şerefsizler utansın. Oturmayacağım, beni ayakta görsünler. Oğlum için dayanacağım. Yavrum, ben ayaktayım. Onu vuranlar utansın. Elleri kırılsın. Benim yavrumu öksüz bıraktılar. Çiçeğimi yetim bıraktılar. Ağlayıp onları sevindirmeyeceğim" dedi.

  En son bir kaç gün önce oğluyla telefonda konuştuğunu belirten Elife Şahin, "Bana bayramda izin alabilirse 10 gün izine geleceğini söyledi. Ama gelemedi. Çok seviyordu mesleğini. ’Gel, istifanı ver’ dedim. ’Ben başka bir şey yapamam’ dedi. Başarılı polisti. Yavrumu kurban verdim teröristlere. Evimin neşesi gitti" diye konuştu.

  Şehit polis İlker Narin Kastamonuda toprağa verildi

  STATDA CENAZE NAMAZI


  Helallik alınmasından sonra şehidin cenazesi ilçe merkezindeki şehir stadyumuna götürüldü. Buradaki cenaze törenine yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Şehidin kardeşi Feyza Şenel, törende de ağabeyinin tabutuna sarılıp gözyaşı döktü.

  'GEREKİRSE BU YOLDA ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ'

  Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan, "Acımız büyük, üzgünüz. Acımızı içimizde yaşıyoruz. Bizler gerektiği anda vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canımızı seve seve feda edeceğimize yemin ederek bu göreve başladık. Dün olduğu gibi bugün de hainler bizleri yıldıramayacaklardır. Yılmadık, yılmayacağız, yıldıramazlar. Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve güven ortamını bozmaya çalışan şer odakları çok iyi bilsinler ki buna hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Müsaade etmeyeceğiz. Gerekirse bu yolda hepimiz şehit olmaya hazırız" dedi.

  Daha sonra kılınan cenaze namazının ardından şehit polis İlker Narin’in cenezasi aile mezarlığında gözyaşları içinde toprağa verildi.

  Etiketler: pkk , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı