Gündem Haberleri

  Şehit Pilot Özkaya’nın ailesi haberi televizyondan öğrendi

  İZMİR, (DHA)
  25.02.2015 - 09:42 | Son Güncelleme:

  Malatya'da dün düşen iki RF- 4E tipi uçakta şehit olan askerlerin baba ocaklarına ateş düştü. Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Onur Özkaya'nın ailesi acı haberi vermeye gelen askerlere, kazayı televizlondan öğrendiklerini söyledi. Şehit Kurmay Binbaşı Salih Sezer’in babası Mehmet ile annesi Ayşe Sezer, yetkililer tarafından evlerinden alınarak askeri uçakla Malatya’ya götürüldü. Şehit Üsteğmen Zeynel Özgür Özbahçeçi’nin ise cuma günü babaannesini son yolculuğuna uğurladığı ortaya çıktı.

  Beş yıllık evli ve 11 aylık bir erkek bebeği olan Hava Pilot Yüzbaşı Onur Özkaya’nın babası Cengiz Özkaya, oğlu için şunları söyledi: "Küçüklüğünden beri havacılık tutkusu vardı. Üniversite sınavlarında başka tercih yapmadı.

  TÖREN DÜZENLENİYOR
  Şehit olan 4 pilot için görev yerleri Malatya 7.Ana Jet Üs Komutanlığı’nda askeri uğurlama töreni düzenleniyor. Törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile Kuvvet Komutanları, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ile çok sayıda askeri erkan ve şehit yakınları katıldı. Ayrıntılar geliyor...

  Benim de havacı asker olmamdan dolayı, uçak bakımcı olmamdan dolayı uçakları seviyordu. Uçakların arasında büyüdü, ben çok götürdüm uçakların yanına. Oradan bir uçak sevgisi vardı. Uçmak istiyordu. Daima pilot olmak istiyordu, başka bir arzusu yoktu.

  Şehit Pilot Özkaya’nın ailesi haberi televizyondan öğrendi Fantomlar çarpıştı: 4 şehit

  TAYİN İÇİN İZMİR'İ BEKLİYORDU

  2008 yılında Çiğli’den mezun olunca Malatya’ya gitti. Gittiğinden beri orada görev yapıyordu ve artık buraya dönmek istiyordu. Şarkını fazlasıyla tamamlamıştı. Ama kısmet olmadı. Bu sene tayinlerde İzmir’i bekliyorduk. Mayıs sonunda açıklanacaktı. Kısa bir süre önce gelinim ve torunumla birlikte geldi, beraberdik.

  Şehit Pilot Özkaya’nın ailesi haberi televizyondan öğrendi

  Biz de torunumun yaşını kutlamak için Nisan’ın 3’ünde Malatya’ya gidecektik. Kısmet değilmiş. Ateş düştüğü yeri yakar, biz bunları meslek hayatımızda çok yaşadık. Kendi filomuzdan pilot arkadaşlarımızı kaybettik. Ben de uçak bakımcıyım. Uçak bakımcılar pilotlarla et ve tırnak gibidir."

  Şehit Pilot Özkaya’nın ailesi haberi televizyondan öğrendi Şehit binbaşının Eskişehir’deki babaevi yasta

  "ARAŞTIRMALAR BAŞLAMIŞTIR"

  Uçakların bakımında bir sorun olduğunu sanmadığını anlatan şehit babası Cengiz Özkaya, "Kendim uçak bakımcı olduğum için, biz çok ince ayrıntısına kadar o uçakların bakımı yapıyoruz. Çünkü içinde can uçuyor, pilotlarımız uçuyor. Benim oğlum, başkalarının oğlu uçuyor, çok iyi bakım yapılıyor. Bu tip kazaların çeşitli sebepleri vardır.

  Şehit Pilot Özkaya’nın ailesi haberi televizyondan öğrendi Beş günde iki acı

  Şu oldu, bu oldu diyemem. Bunlar uzun araştırmalar soncunda ortaya çıkacak. Zaten uçak enkazında araştırmalar başlamıştır" dedi. Şehit düşen Hava Pilot Yüzbaşı Onur Özkaya’nın cenazesinin Malatya’da yapılacak askeri törenin ardından İzmir’e getirilerek toprağa verilecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı