Gündem Haberleri

  Şehit olmasaydı İzmir'e gidecekti

  Hürriyet Haber
  26.07.2015 - 13:27 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'ın Lice ilçesinde teröristlerin bombalı saldırısında şehit olan Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un tayininin çıktığı, şehit düşmeseydi 6 gün sonra İzmir'de göreve başlayacağı ortaya çıktı. Şehit Yavuz'un kardeşi en son dün telefon konuşması yaptıklarını ve kardeşinin 'İzinler iptal oldu, tayinler durduruldu. Babamlara da söyleme' dediğini anlattı.

  Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü aracın patlatılması sonucu şehit olan Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un babaevinde yas var. Şehit haberinin gelmesiyle, Kabazlı Mahallesindeki evler Türk Bayrakları ile donatıldı. Salihli Belediyesi tarafından mahallede şehit evine giden cadde ve sokaklarda temizlik yapıldığı gözlendi. Şehit evinde başsağlığına gelenler için iki ayrı yerde taziye çadırı oluşturuldu.

  Şehit olmasaydı İzmire gidecekti

  "6 GÜN SONRA GELECEKTİ"

  Şehidin babası Mehmet Yavuz, Balıkesir Erdek'te görevli deniz astsubay Kemal Yavuz tarafından teselli edildi. Şehit Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un 11 yaşındaki oğlu Mehmet Eren ise Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü uzmanları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Baba Mehmet Yavuz, oğlunun bir süre önce tayininin çıktığını belirterek, "İsmail'in tayini çıkmıştı. 6 günü kalmıştı, şehit olmasaydı İzmir Bornova'ya gelecekti" dedi.

  SON KONUŞMASINI ANLATTI

  Şehit Yavuz'un evinde gazetecilere açıklama yapan kardeşi Deniz Astsubay Yavuz, kardeşiyle dün telefon görüşmesi yaptığını belirtti. Görüşmede kardeşinin göreve gideceğini söylediğini anlatan Kemal Yavuz, şöyle konuştu:

  "Göreve gideceğini söylemişti. 'Bunlar senin karşına çıkamazlar, onlar delikanlı değil' diyerek güldüm. 'Siz beni merak etmeyin. Babamlara da söyleme, benim iznim iptal oldu, tayinler de durduruldu' dedi. Ben de 'babama bunu nasıl söylerim, karakoldan çıkma, hasta ol, rapor al, sen gel yeter' dedim. Senelerdir hep doğudaydı, 'yeter artık' dedim. Hiç batı görmedi, gelemedi."

  Şehit olmasaydı İzmire gidecekti

  ŞEHİT MEHMET KOÇAK'IN BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ

  Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü aracın patlatılması sonucu şehit edilen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Koçak'ın Yozgat'taki baba ocağına ateş düştü.

  "OPERASYONLARIMIZ DEVAM EDİYOR"

  Yozgat İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, aileye ve Türk milletine başsağlığı dileyerek, "Üzücü bir durum, mertebelerin en güzeline sahip oldu. Ülkemiz büyük bir ülke, bunlara gerekli cevaplar verilecektir. Siz rahat olun, kalbinizi rahat tutun. En yakın zamanda şehidimizin öcü bunlardan alınacak. Operasyonlarımız devam ediyor" diye konuştu.

  Şehit olmasaydı İzmire gidecekti

  "DÜN AKŞAM TELEFONLA KONUŞTUK"

  Şehidin ağabeyi Koçak da kardeşiyle en son Ramazan Bayramı'nda görüştüğünü ifade ederek, "Bizi aramıştı, 11 aydır oradaydı, Sivas'tan oraya gitmişti. Görevde 20 yıla yaklaşmıştı. Gece 03.00 gibi haber aldık. İki çocuğu var, biri liseye gidiyor. Bir de küçük kızı var. Ne diyelim? Vatan sağ olsun" ifadesini kullandı.

  Şehidin eniştesi Abdullah Demir de "Dün akşam telefonla görüştüm. 'Giydiğim tişört 4 gündür üzerime yapıştı, eve gidip, duş alarak üzerimi değişeceğim' dedi. Herhalde akşam tekrar göreve çağırdılar. Daha sonra acı haberi aldık. Vatan sağ olsun" şeklinde konuştu.

  Şehit olmasaydı İzmire gidecekti

  Etiketler: manisa , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı