Gündem Haberleri

  Şehit kokulu oğlum ağlamıyoruz

  DHA
  03.04.2016 - 22:02 | Son Güncelleme:

  Mardin Nusaybin, Hakkâri Yüksekova ve Şırnak’ta şehit olan 6 asker ve 2 polis için dün uğurlama törenleri düzenlendi. Nusaybin’de, önceki gece şehit olan 1 polis ve 5 askerin cenazesi dün 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Selen Kışlası’nda düzenlenen törenle son yolculuklarına uğurlandı.

  BU VATAN AŞKI

  Jandarma Astsubay Çavuş Atilla Kaya’nın (25) ile Jandarma Uzman Çavuş Aycan Özdil’in (22) cenazeleri Balıkesir’e, Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Akdemir’in (39) cenazesi Diyarbakır Bismil’e, Jandarma Uzman Çavuş Bekir Kelleci’nin (24) cenazesi Giresun’a, Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Polat’ın (26) cenazesi Kayseri’ye, polis memuru İsrafil Kargı’nın (27) cenazesi de Kahramanmaraş’a gönderildi.

  Şehit İbrahim Akdemir’in uğurlama törenine katılan eşi Seval Akdemir, “Ben ona gitme dedim. O, ‘Olmaz, bu vatan aşkı, bu sevda başka. Kaderimi değiştiremezsin’ dedi. Kurban olayım sana İbrahim” derken, kızı Melek Akdemir de babasının kepini takarak, “Ağlamıyorum, ağlamayacağım. Baba, hani bugün gelecektin?” dedi. Şehidin annesi ise “Onları sevindirmeyeceğiz. Ağlamayacağız. Aslan yürekli, şehit kokulu oğlum. Bizden Peygambere selam söyleyin” diye konuştu. Şehit Akdemir, Türkmenhacı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Şehit özel harekât polisi İsrafil Kargı, Elbistan’da Gariplik Mezarlığı’nda toprağa verildi. Şehit Uzman Çavuş Bekir Kelleci’nin cenazesi dün Ordu-Giresun Havalimanı’na getirildi. Bir grup genç havalimanında Türk bayrağı açtı. Şehidin naaşı, cenaze namazının ardından toprağa verildi.

  BALIKESİR ŞEHİTLERİ UĞURLANDI

  Şehit Uzman Çavuş Aycan Özdil’in cenazesinde gözyaşları sel oldu. Balıkesir Edremit’te, Anne Serpil Albayrak, kardeş Aydan Özdil, ağabey Ali Özdili’n de aralarında bulunduğu yaklaşık 7 bin kişinin katıldığı cenazede şehit Özdil, Şehir Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi. Balıkesirli şehit Astsubay Çavuş Atilla Kaya’nın cenazesi de Altıeylül ilçesi Kuyualan Mahallesi’ndeki evinin önüne götürüldü. Annesi Ayşe, kızkardeşi Gizem ve eşi Ece Kaya, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehit Kaya 10 bin kişinin katıldığı cenaze törenin ardından toprağa verildi.

  Şırnak’ta şehit düşen Uzman Çavuş Sami Saygı’nın (38) cenazesi, Çorum Uğurluda’da 5 bin kişinin katıldığı törenin ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi. Saygı’nın babası Bekir Saygı, annesi Fadime Saygı ve eşi Elif Tuğba Saygı gözyaşlarına boğuldu. 12 yaşındaki Talha da şehit babasının tabutu başında bekledi.

  Şehit Uzman Çavuş Mehmet Polat ise bugün toprağa verilecek.

  Etiketler: mardin , nusaybin , pkk , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı