Gündem Haberleri

  Şehit eşi: Emanetini gururla taşıyacağım

  Mustafa DEMİRER/ OSMANCIK(Çorum), (DHA)
  30.07.2007 - 13:19 | Son Güncelleme:

  MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş 27 yaşındaki Muzaffer Karaca'nın memleketi Çorum'un Osmancık İlçesi'ndeki yakınları, gözyaşlarına boğuldu. Şehit askerin eşi 25 yaşındaki Aslı Karaca, ağlayarak,“Senin emanetini gururla taşıyacağım” dedi. Şehit Karaca'nın 15 gün önce Karabük’ün Safranbolu İlçesi'ne tayininin çıktığı ve taşınmaya hazırlandığı belirtildi.

  Mardin’in Nusaybin İlçesi yakınlarında güvenlik güçleriyle bir grup terörist arasında dün çıkan çatışmada şehit düşen evli ve 6 yaşında Bengisu adlı kızı bulunan Jandarma Uzman Çavuş Muzaffer Karaca'nın memleketi Çorum'un Osmancık İlçesi'nde herkes yasa boğuldu. Kızı ve eşi Aslı Karaca'yı Mardin’e çağıran şehit uzman çavuşun 15 gün sonra da ‘Şark görevinin' bitmiş olmasından dolayı ailesiyle birlikte tayininin çıktığı Karabük ili Safranbolu İlçesi'ne gitmeye hazırlandığı belirtildi. Acı haberi televizyondan öğrenen komşularından alan nakliyeci 55 yaşındaki baba Dursun Karaca, Jandarma İlçe Komutanlığı'na giderek, “Muzaffer şehit olmuş, doğru mu?” diye sordu. Oğlunun şehit olduğunu jandarmadan da teyit edince yıkılan baba Dursun Karaca, “Vatan sağolsun, şark görevinin bitmesine 15 gün vardı. Mardin'de kaldığı sürece gelinim ve torunuma gözüm gibi baktım. Şehidimin bana bıraktığı emaneti sonuna kadar koruyacağım. Bir oğlum daha olsa bu vatan için tekrar şehit veririm. Safranbolu'da görev yapacaktı. Eşyasını taşımaya hazırlanırken, şahadet şerbeti içti. Onunla önceki gün konuştuğumda çok iyiydi. Bunun son konuşmamız olduğunu nereden bilebilirdim. Benden eşi Aslı ile kızını Mardin'e göndermemi istedi. Sanki içine doğmuştu. Onları görmek istemişti” dedi.

  Sinir krizleri geçiren ve sağlık ekipleri tarafından düzenli olarak sakinleştirici iğne ile sakinleştirilen şehit eşi Aslı Karaca ise, “Muzaffer ile en son göreve gitmeden önce dün saat 12.10'da görüştüm. Kendisine Mardin'e gelirken ne getirmemi istediğini sordum. O da bana ‘Mardin çok sıcak, bir bardak soğuk su getirsen yeter' dedi. Anaokuluna giden kızımız Bengisu'yu tayinimizin çıktığı Karabük'te ilköğretim okuluna kayıt ettirecektik. Eşim Karabük’te bulunan okullarda araştırma yapmaya başlamıştı. Tek kurşunla kalbinden vurulan eşimin şehitlik emanetini gururla taşıyacağım” diyerek gözyaşlarını tutamadı.

  Oğlunun şehit haberini alan acılı anne Menşure Karaca'nın feryadı da yürekleri parçaladı. Tek oğlunu teröristlere şehit veren Menşure Karaca, hain terör örgütüne lanet okurken, “Oğlum ben senin yolunu beklerken, tabutun mu gelecekti? Oğlum 15 günün kalmıştı, ben sana nasıl dayanacağım” diyerek ağıt yaktı.

  Mardin'den uçakla Ankara'ya getirilecek olan şehit Muzaffer Karaca’nın cenazesi saat 15.30'da Çorum’un Osmancık İlçesi'ne gönderilecek. Cenaze burada ikindi namazından sonra kılınacak namaz ardından askeri törenle toprağa verilecek.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı