GeriGündem Şehit Er Emrah Polat, Nazilli'de toprağa verildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit Er Emrah Polat, Nazilli'de toprağa verildi

DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi yakınlarında, PKK'lı teröristlerce döşenen mayının patlaması sonucu şehit düşen 9 askerden Piyade Komando Er Emrah Polat için Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde düzenlenen cenaze törenine yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

14 yıl önce kardeşi Bülent Özçelik'i Kuzey Irak'ta, şimdi de oğlunu PKK terörüne kurban veren acılı anne Nuran Polat, “Kardeşim, oğlumu yanına çağırdı. Allah beni yakanları da yaksın. Ben bu acıya nasıl dayanırım. Sana nasıl kıydılar balam?” diye ağıtlar yakarak gözyaşı döktü. Acılı anne uzun süre sarıldığı tabutun üzerinden ayrılamadı.

Şehit er Emrah Polat'ın cenazesi, önce uçakla İzmir'e, oradan da Türk Hava Kuvvetleri'ne ait helikopterle Nazilli'ye getirildi. Helikopter, İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesine indi. Şehidin cenazesini askerler karşıladı. Şehit er Emrah Polat'ın naaşı daha sonra Muammer Aksoy Mahallesi'ndeki evine götürüldü. Nazilli Belediyesi, şehit evinin önüne taziye çadırı kurdu. Görevinden ayrılan ve merkeze atanan Aydın Valisi Mustafa Malay, personeliyle vedalaşıp koltuğundan kalktıktan sonra şehidin Nazilli'deki evine gitti, yakınlarına başsağlığı diledi. Baba Yaşar Polat ile taziye çadırında kısa bir görüşen Malay, “Acımız büyük” dedi. Baba Yaşar Polat ise “Vatan sağolsun. Bu vatan için şehit düşen her asker bizim çocuğumuz. Şehit düşen benim oğlum da olsa başkasının oğlu da olsa çok üzülüyoruz. 14 yıl önce dayısını teröre kurban verdik, şimdi de oğlumu kaybettik. Söyleyecek söz bulamıyorum; Vatanımız bölünmesin” diye konuştu.

Cenazenin eve gelmesiyle gözyaşı seli oluştu. Uzun süre tabutun başından ayrılamayan acılı anne Nuran Polat, “Sana nasıl kıydılar balam? Allah beni yakanların canını yaksın. Oğlumu yanına dayısı çağırdı. Dayısı gibi oğlum da şehit oldu. Oğlum kardeşimin yanına gitti. Aldılar oğlumu benden. Sana nasıl kıydılar balam? Sana hiç mi acımadılar balam?” diye ağıtlar yaktı.

Şehit anasının ağıtları yürekleri dağladı. Törendekiler gözyaşlarına boğuldu. Şehidin naaşı askeri araçla camiye götürülürken, caddelerde binlerce Nazillili ellerinde Türk bayrakları ile şehidi karşıladı. Caminin yanında bulunan 5 Eylül İlköğretim Okulu öğrencileri, şehidin naaşı okul önünden geçerken, ellerinde Türk bayrakları ile pencerelerden sarkıp, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Vatan bölünmez, şehitler ölmez’ sloganları attı.

Şehidin cenaze namazı Nazilli Merkez Koca Cami'de kılındı. Cami bahçesinde slogan atılmasına izin verilmedi. Cami dışında toplanan binlerce kişi ise yine ‘Kahrolsun PKK’, ‘Vatan bölünmez, şehitler ölmez’ diye haykırdı.

Cenaze törenine Vali Malay'ın yanı sıra Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Denizli Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ergüder Topbaş, AKP Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Nazilli'nin MHP'li Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Garnizon Komutanı Yarbay Hüseyin Ulukaraağaç, Nazilli Emniyet Müdürü Abdullah Günal ve Jandarma Binbaşı Kadir Ayhan ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Devlet Bakanı Aydın, şehidin babası Yaşar Polat'a sarılarak, “Başımız sağolsun” dedi. Denizli Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ergüder Topbaş da tören boyunca şehit babasının elini bırakmadı.

İkindi namazına müteakip cenaze namazını Aydın İl Müftüsü Hıdır Bayrak kıldırdı. Caminin önündeki cenaze töreninde şehidin annesi Nuran, babası Yaşar, ağabeyi Selçuk, kız kardeşi Birgül ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Cenaze namazının ardından şehit er Emrah Polat, Nazilli Eğriboyun Mezarlığı'nda toprağa verildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle