Gündem Haberleri

  ‘Şehit’ deyip teröristleri sevindirmeyin

  Turaç TOP / DHA
  14.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Foça ilçesindeki çifte bombalı terör saldırısında ağır yaralanıp, kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen Uzman Çavuş Hasan Furkan Özmen’in başından bir an olsun ayrılmayan babası Cengizhan Özmen, evladının şehit olduğu yönündeki haberlere tepki gösterdi.

  Aynı zamanda Limonlu Belediyesi Başkan Yardımcısı da olan Özmen, şunları söyledi: “Benim çocuğum yaşam ünitesine bağlı yaşıyor. ‘Öldü’ diye yanlış bir bilgi verilmesin. Türkiye’nin her yerinden arayıp taziyede bulunuyorlar. Ama tıbben ortada bir ölüm yok. Şu an kalp atışları, solunumu var. Uyutuluyor. Doktorlar tekrar yaşama dönmesi için ellerinden geleni yapıyor. Benim oğlumun olayın ardından iki kez kalbi durdu, tekrar yaşama döndürüldü. Bu kez de yaşama döneceğine inanıyoruz. Allah’tan umut kesilmez. Ölümü ortadan kaldıralım. Yaşayarak, bize ikinci bayramı yaşatacak. Şu anda şehit diyerek, o pislikleri, teröristleri sevindirmeyelim. Eğer tüm çabalara rağmen şehit olursa, yapacak bir şey yok. En güzel mertebeye ulaşacak. Ben onunla gurur duyuyorum. Onlarca kişinin canı için kendi canını feda etti.”  Hastane yetkilileri de, beyin ölümünün gerçekleştiği andan itibaren yaklaşık 60 saat geçtiğini, Özmen’in yaşam ünitesine bağlı hayat mücadelesinin devam ettiğini bildirdi.

  Arkadaşı için binmiş

  Bu arada, Özmen’in olay günü gece mesaisinden çıktığı, lojmanlardan deniz üssüne servis otobüsünü götürdükten sonra istirahate ayrılacağı öğrenildi. Aynı olayda şehit olan er Özkan Ateşli’nin, Uzman Çavuş Hasan Furkan Özmen’i çok sevdiği için onun kullandığı araca muhafız olarak bindiği ortaya çıktı. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı