GeriGündem Şehit cenazesinde olay
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  34
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit cenazesinde olay

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ömer Kara'nın toprağa verilmesinin ardından AK Parti Mersin Milletvekili Ali Er, mezarlık çıkışında bir grubun saldırı girişimiyle karşı karşıya kaldı. Ali Er, bir otomobile bindirilerek kaçırıldı.

İŞTE O SALDIRI GİRİŞİMİ

Ali Er ve beraberindekiler, şehidin toprağa verilmesinin ardından köye doğru yürürken, mezarlıktan çıkan 400 kişilik grubun içinden bir kişi "Ne yüzle buraya geliyorsunuz?" diye bağırdı. Kalabalık Er'i yuhalarken, bir kişi korumaların üzerinden sıçrayıp, milletvekiline vurmak istedi, ancak korumaların müdahalesiyle bu girişim sonuçsuz kaldı. Jandarma robocopların müdahalesine rağmen kalabalık arasından 3-4 kişi daha Ali Er'e saldırmak istedi. Bu esnada korku yaşayan Ali Er 'Araba araba' diye bağırdı. Yol kenarında bekleyen resmi plakalı bir otomobile bindirilen Ali Er, yuhalamalar arasında kaçırıldı.

Ali Er, gittikten sonra protestocu grup arasından bazı kişiler, "Niye engelliyorsunuz bizi? Hep bunların yüzünden değil mi? Sizi korumayanları siz koruyorsunuz?" deyip, askerlere de tepki gösterdi. Jandarmanın çembere aldığı grup tansiyonun düşmesinin ardından dağıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle