GeriGündem Şehit başsavcının eşi: Sen kahramansın, asla ağlamam
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit başsavcının eşi: Sen kahramansın, asla ağlamam

Tunceli'nin Ovacık İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin silahlı saldırısında şehit olan 34 yaşındaki Cumhuriyet Başsavcı Murat Uzun için Samsun’daki baba ocağı önünde helallik alındı. Baba evi önüne getirilen cenazenin yanına gelen 32 yaşındaki eşi Cihan Uzun, "Bir avuç çapulcuya papuç bırakılmayacak. Sen kahramansın. Asla ağlamam. Hiç kimse benim boynumu bükemez canım aşkım. Dimdik ayaktayım. Çocukların da senin gibi savcı olacak" dedi.

Elazığ’dan askeri uçakla bu sabaha karşı Samsun Çarşamba Havalimanı’na getirilen şehit Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun’un cenazesi, Gazi Devlet Hastanesi morgunda bekletildi. Ardında da bugün öğle saatlerinde babasının evinin bulunduğu İlkadım İlçesi İlyasköy Mahallesi’ne getirilerek helallik alındı.

CENAZE TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR

ŞEHİT BAŞSAVCININ EŞİNİN YÜREK YAKAN SÖZLERİ / WEB TV

Türk bayrakları asılı baba evinin önüne cenaze aracıyla getirilen şehit başsavcı Murat Uzun için dua okundu. Savcı Uzun’un yakınları gözyaşlarını tutamazken; hemşire olan eşi Cihan Uzun tabuta dokunarak, "Çocukların da senin gibi savcı olacak. İntikamını alacaklar aşkım. Ben buradayım. Herkes senin peşinde. Bir avuç çapulcuya papuç bırakılmayacak. Sen kahramansın. Asla ağlamam. Hiçkimse benim boynumu bükemez. Canım, aşkım dimdik ayaktayım. Seninle gurur duydum, sen de benimle gurur duy. İki çocuğumu senin yolunda büyüteceğim. Sana söz veriyorum. Sana sözüm olsun aşkım, dimdikim bak. Ciğerim bıraktığın gibiyim, şehidim. Ben üç çapulcuya boyun bükmem şehidim, Murat’ım. Sana sözüm olsun Murat’ım. Benim boynumu kimse bükemeyecek Murat’ım. Murat’ıma şehitlik yakışır. Burada bir şehit var, bir yiğit, bir kahraman var" diyerek ağıt yaktı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehit Başsavcı Murat Uzun’un 1 yaşındaki oğlu Hakan Taner’i kucağına alarak annesinin yanına götürdü. Hakan Taner ile ağabeyi 4 yaşındaki Emir Kaan babalarının tabutuna dokunarak veda etti. 55 yaşındaki anne Ayşe Uzun, ayakta durmakta güçlük çekerken, bir inşaat firmasında işçi olarak çalıştığı Arabistan’dan bu sabah gelen 56 yaşındaki baba Hamit Uzun ise taziyeleri kabul etti. Duaların okunmasının ardından cenaze aracı törenin yapılacağı camiye gitmek için evin önünden ayrılırken eşi Cihan Uzun, "Güle güle sevdiğim" diyerek el salladı.

Şehit Başsavcı Uzun için Büyük Cami’de ikindi namazından sonra tören yapılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle