Gündem Haberleri

  Şehit babası ‘Oğlumun sesi kulağımda’ deyip, öldü

  Hürriyet Haber
  08.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bitlis'te PKK ile çatışmada şehit düşen İzmirli komando er Hakan Uysal'ın babası 52 yaşındaki Hasan Uysal, şehit yakınları için verilen iftarda aşırı duygulandı, ‘‘Kulağıma oğlumun sesi geliyor’’ dedikten sonra fenalaşıp öldü.

  Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, İzmirli şehit ailelerini önceki gün Karşıyaka Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde buluşturdu. Tesislerin alt katında saat 16.00'da başlayan konferansa, derneğin kurucularından olan ve uzun süre başkanlığını yapan şehit babası Hasan Uysal da, eşi Kadriye ile katıldı. Karşıyaka Müftüsü Nadir Kuru'nun verdiği ‘Şehitlik ve gazilik’ konulu konferansı dinleyen Kadriye ve Hasan Uysal çifti, 1991'de Bitlis'te şehit düşen oğulları Hakan'ın acısını bir kez daha yüreklerinde yaşadı. Karşıyaka Belediye Başkanı Kemal Baysak ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz Alphan da duygusal konuşmalar yaptı.

  İftar vakti yaklaşınca konferansa gelen şehit yakınları, tesislerin üst katında Karşıyaka Belediyesi'nin verdiği yemekte yerlerini aldı. Herkes orucunu açmak için vaktin gelmesini beklemeye başladı. Tam bu sırada, 8 yıldır oğlunun acısıyla yaşayan ve konuşmalardan çok etkilenen 3 çocuk babası emekli işçi Hasan Uysal, masada yanında oturan eşi Kadriye'ye döndü, ‘‘Kulağıma oğlumun sesi geliyor. Onu duyuyorum, sesi kulağımda çınlıyor’’ dedikten sonra, olduğu yere yığılıp kaldı. Ambulansla SSK Tepecik Hastanesi'ne kaldırılan Hasan Uysal, kurtarılamadı. Kadriye Uysal, eşinin dramatik ölümüyle ikinci kez yıkıldı. Hasan Uysal, bugün Bayraklı Faruk Genç Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Doğançay Mezarlığı'nda toprağa verilecek.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı