Gündem Haberleri

  Şehit annesine kura sürprizi

  Gökhan BALCI/ EDİRNE, (DHA)
  06.10.2011 - 13:44 | Son Güncelleme:

  TOKİ tarafından Edirne’de yapımına başlanan ve 2012’de tamamlanacak olan 318 konut için kura çekimi yapıldı. Kuraya doğrudan katılan şehit yakınlarından şehit er Mustafa Tezgider’in annesi Nevriye Tezgider, zemin kattaki daireden memnun kalmadığını söyleyerek, "Bana valiler komutanlar ziyarete geliyor. Onları orada misafir edemem" dedi.

  TOKİ tarafından Edirne Fırınlarsırtı Mevkiinde yapımı devam eden ve toplam bin 495 kişinin başvurduğu 2 oda 1 salon olan 318 konut için Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde kura çekimi yapıldı. Kura çekimi öncesi adayların heyecanlı olduğu gözlendi. Törenin açılışında konuşan TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir, 2011 yılında 500 bin konut hedefine ulaştıklarını, yeni hedeflerinin Cumhuriyet’in 100’ncü kuruluş yıldönümüne kadar yeni 500 bin konut daha inşa etmek olduğunu söyledi.

  Kura çekimine, konutlar için başvuru yapan 2 şehit yakını ve 4 gazinin dairelerinin belirlenmesiyle başladı. Yapılan kurada şehit yakınları Nevriye Tezgider ve Cemal Kına’ya zemin kattaki dairelerden çıktı. Gazilerden İbrahim Yüksel ve Polat Yıldırım zemin kat, Halik Kayacık 1’nci kat, İsmet Şenyurt da 3’ncü kattaki dairelerde oturmaya hak kazandı.

  Kura için sahneye çıkan şehit er Mustafa Tezgider’in annesi Nevriye Tezgider, gözyaşlarına hakim olamadı. Kuranın ardından kendisine zemin kat çıkmasına şaşırdığını söyleyen Tezgider, "Hem mutlu, hem üzüntülüyüm. Daireye bakacağım. Yere çok yakınsa oturmam. Bana valiler, komutanlar, savcılar ziyarete geliyor. Onları orada misafir edemem. Birinci kat olursa alırım. Ama zemin kat olursa istemem" dedi.

  Şehit ailelerine kura ile doğrudan daire verdiklerini belirten TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanı Niyazi Özdemir ise, "Şehitlerin yetimleri bizim devletimizin emanetine alınmış insanlardır. TOKİ olarak şehitlerimizin dul ve yetimlerine konut veriyoruz. Şansına o daire düştü. Kurada yapabileceğimiz bir şey yok. Şansına o çıktı. Talep ettikleri daireyi veremiyoruz. Sadece onlara yaptıkları müracaat kadar kontenjan ayırıyoruz" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı