Gündem Haberleri

  Şehir eşkiyaları

  Adem KABAYEL
  26.03.2005 - 02:15 | Son Güncelleme:

  Galatasaray’ın tecrübeli basketbolcusu önceki gece 2 saatlik ameliyat geçirdi. Mert’in yardımına koşan takım arkadaşı Ufuk Gürgen de hafif yaralandı. G.Saray Kulübü saldırıyı kınarken, antrenör Halil Üner, ‘Bu talihsiz olayın spontane olduğuna inanmak gerçekten güç’ dedi.

  LİGDE zor günler geçiren Galatasaray Basketbol Takımı bu kez yaşanan çirkin bir saldırı olayıyla sarsıldı. Takımın forveti Mert Uyguç (29), önceki akşam Sarıyer’de adres sorarken tartıştığı yedi kişi tarafından dövüldü. Çenesi kırılan Uyguç’un yardımına koşan takım arkadaşı Ufuk Gürgen de tartaklandı. Mert’in sahalara dönmesinin 2 ayı bulacağı bildirilirken, Galatasaray Kulübü saldırıyı şiddetle kınarken, güvenlik güçlerinin saldırının faillerini en kısa zamanda yakalayarak adalete teslim edeceğine olan inancını dile getirdi ve oyuncularına geçmiş olsun dileğinde bulundu.

  Önceki gece ameliyat oldu

  İstinye’de sponsorların verdiği yemeğe giden yönetici ve takım arkadaşlarının oluşturduğu konvoyun en arkasında bulunan Mert, saat 17.30’da Reşitpaşa Işıklar’a gelindiğinde geride kaldı. Konvoydan kopan Mert, gidecekleri restoranın adresini sorarkan dört kişiyle tartışmaya başladı. Saldırganlara daha sonra çevreden gelen üç kişi eklendi. Mert’in yardımına takım arkadaşı Ufuk koştu. Ancak 1.92’lik Mert ile 18 yaşındaki 2.05 boy, 109 kiloluk Ufuk 7 kişinin aynı anda saldırısıyla zor duruma düştü. Mert ile Ufuk saat 20.00 sıralarında Bakırköy’deki özel Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı. Ufuk ayakta tedavi görürken, çenesinin sol tarafında kırık tespit edilen Mert iki saat süren bir ameliyat geçirdi.

  Galatasaray Antrenörü Halil Üner de saldırıyı nefretle kınarken, faillerinin de bir an önce yakalanması dileğinde bulundu. Üner, bu saldırının takım olarak yaşadıkları son şanssızlık olmasını dilerken şöyle dedi:

  Spontane olduğuna inanmak güçleşiyor

  4 kişinin içinde bulunduğu bir araba Mert’in yolunu kesmiş ve arabadakiler aşağıya inmiş. Mert de ne olup bittiğini anlamak için arabadan iner inmez, bu 4 şehir eşkiyasının saldırısına uğramış. Mert’in aldığı darbeler ve olayların gelişimi düşünüldüğünde bu talihsiz olayın spontane bir olay olduğuna inanmak gerçekten de güçleşiyor. Neyse ki Mert’in geç kalmasından şüphelenerek geriye dönen Ufuk, olay yerine zamanında varmış ve saldırganların daha da ileriye gitmelerine engel olmuş. Olayı derhal emniyet güçlerine intikal ettirdik. Şu anda soruşturma devam ediyor. İnsanlıkla ilişkisi olmayan bu kişilerin en kısa zamanda bulunacaklarına ve gerekli cezayı alacaklarına inanıyorum. Takım olarak çok üzgünüz. Camia olarak da bu saldırıyı nefretle kınıyoruz.’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı