GeriGündem Şehide şiirli veda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehide şiirli veda

Şehide şiirli veda

AĞRI’nın Doğubayazıt ilçesi yakınlarındaki Tendürek Dağı ile Siirt ve Hakkari’deki çatışmalarda şehit düşen askerler dün memleketlerinde son yolculuklarına uğurlandı.

Tendürek Dağı bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Abuzer Doğan’ın (24) naaşı Kayseri’nin Melikgazi ilçesinden uğurlandı. Öğretmen Berkan Doğan, kardeşinin ay-yıldızlı bayrağa sarılı tabutunun önündeki fotoğrafını öptükten sonra ağlayarak Mehmet Akif Ersoy’un ‘Çanakkale Şehitlerine’ şiirinin “İsteme benden makber/ Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber’’ dizelerini okudu.

Jandarma Uzman Çavuş Yavuz Bayram’ın (24) cenazesi Çankırı’nın Kızılırmak ilçesine bağlı Yukarıalagöz köyünde son yolculuğuna uğurlandı. Anne Afife Bayram, “Ben seni böyle mi karşılayacaktım” diyerek ağladı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Özdemir (35) de Samsun’un Terme ilçesinde toprağa verildi. Şehit annesi Ayşe Özdemir “Sen dik durmamızı isterdin. Ağlamayacağım, dik duracağım” dedi.

Hakkâri Çukurca’da şehit olan Uzman Çavuş Gökhan Peker için Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da katıldığı törende şehidin Hakkâri’de uzman çavuş olarak görev yapan ikiz kardeşi Ertan Peker, kardeşinin fotoğrafını öpüp tabutuna sarıldı.

Siirt’in Eruh ilçesinde şehit olan uzman onbaşı Ferhat Gözen (23) Gaziantep’te toprağa verildi. Anne Asiye Gözen, “Kınalı kuzum, ev alacaktık tabut aldık. Damatlık giyecektin kefen giydin” diyerek ağladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle