Gündem Haberleri

  Şefkatevlerinden 33 bin hasta yakınına hizmet

  A.A
  30.10.2008 - 11:08 | Son Güncelleme:

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Şefkatevleri, sağlık sorunu nedeniyle başkente gelen 33 bin hasta ve hasta yakınına barınma olanağı sağladı.

  Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 3 Şefkatevi'nde 2003 yılından bu yana Ankara'ya sağlık sorunu için gelen ve kalacak yeri olmayan toplam 33 bin hasta ve hasta yakını barındırıldı.

  Şefkatevlerinin ilki 2003 yılında Etlik Osmanlı İş Merkezi'nde, ikincisinin 2005'te Ulus Rüzgarlı Sokak'ta, üçüncüsünün ise 2007'de Varlık Mahallesi'nde açıldığı belirtilen açıklamada, “Ankara'ya yurt içi ve yurt dışından gelen dar gelirli hasta ve yakınları sıcak bir ortamda barınma imkanı bulurken rehberler eşliğinde de hastanedeki işlerini takip edebiliyorlar” denildi.

  50 yatak kapasiteli Etlik Şefkatevi, 120 yatak kapasiteli Rüzgarlı Şefkatevi ile 90 yatak kapasiteli Varlık Şefkatevi'nde hasta ve yakınlarının barınma, yemek, yatak, temizlik ve giysi ihtiyaçlarının ücretsiz karşılandığı ifade edilen açıklamada, mutfak, banyo, çocuk oyun odası, televizyon odası ve dinlenme odası bulunan Şefkatevlerinde hasta ve yakınlarına görevli personelin yardımcı olduğu kaydedildi.

  Her sabah hastaların gideceği hastanelere bu merkezlerden ücretsiz servis kaldırıldığı bildirilen açıklamada, ayrıca hasta ve yakınlarına moral geceleri düzenlendiği belirtildi.

  Şefkatevlerine en çok Doğu Anadolu illerinden hasta geldiğine işaret edilen açıklamada, “Yurt dışından Arnavutluk ve Kosova başta olmak üzere başkente tedaviye gelen hastaların barındığı Şefkatevlerine özellikle tüp bebek talebi ile kanser gibi hastalıklar nedeniyle uzun tedaviye gerek duyan hastalar ve yakınları başvuruyor” denildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı