Gündem Haberleri

  Şeffaflık paketi yılın şakası

  Utku BOLULU / DHA
  17.01.2015 - 02:25 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı kamuda şeffaflık paketini, içinde maske, dolarlar, ayakkabı kutuları, saat ve Pinokyo gibi malzemelerin bulunduğu şeffaf bir kutuyu açarak eleştirdi. Paketin komedi olduğunu öne süren Vural, dört bakanla ilgili Yüce Divan oylamasında şeffaf olarak oy kullanılması çağrısı yaptı. MHP İzmir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Vural, şunları söyledi:

  “Şeffalık paketini açıklayan boğazına kadar yolsuzluğa batmış, basına, Twitter’a, Facebook’a karartma uygulayan AKP hükümeti olunca bir ‘Zaytung’ haberi sandım. Bundan daha komik bir açılım olamaz. Yandaşlar için ihale havuzu koyun, rüşvetçiye, şartlatana hayırsever deyin, sonra şeffalık paketi açıklayın. Bunu yılın şakası ilan ediyorum. Davutoğlu'nun böyle esprili birisi olduğunu bilmiyorum. Yolsuzlukla mücadele için şeffaflık paketi açıklamış. Bu bir komedi.

  CUMHURİYET'İN UYKU MOLASI

  (AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’nun “600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi” sözüyle ilgili) Bu coğrafyada varlığımıza, bağımsızlığımıza kastedenlere karşı yürüttüğümüz mücadeleyi yoksayan bir zihniyet, Cumhuriyet dönemini 90 yıllık bir reklam arası olarak göstermektedir. Bir milletvekili der mi PKK’ya ‘Ana dilde eğitim için, demokratik özerlik için kan dökmeye gerek yok, veririz. Kan dökecekseniz bağımsız Kürdistan için dök, meşrudur’ diyor. Diğeri Cumhuriyeti 90 yıllık reklam arası göstermek suretiyle Çanakkale’yi, Sivas Kongresi’ni, Milli Mücadele’yi yok sayıyor. Bu zihniyet Cumhuriyet’i yok sayıyor. İşte AKP’yi temsil eden zihniyet budur. Mili mücadele, T.C. Devleti, Osmanlı’nın devamıdır. Verdiğimiz mücadele Sevr’e karşı mücadeledir. Mukaddes bir mücadeledir. Bu mücadeleyi bilmeyen, Cumhuriyetimizi emperyalistlere karşı kurduğumuzu bilmeyen zihniyet, ne hazindir ki 90 yıllık Cumhuriyet'e reklam arası diyebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşu ve mücadelemiz binlerce yıllık Türk tarihinin altın sayfalarından biridir. İzmir Marşı’nda söylediği gibi biz bunları mücevher taşa yazdık. Bu kimseler milletin egemenliğini temsil edemeyecek kadar cehalet dolu insanlardır. 13 yıllık AKP iktidarı, Osmanlı döneminin de, 90 yıllık Cumhuriyet döneminin de ancak bir uyku molasıdır.
  7 Haziran'da bu uykudan uyanılacak.”


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı