Gündem Haberleri

  Sedyeyle hakim karşısına çıkarıldı

  Bülent BARAN/ İSTANBUL (DHA)
  18.08.2006 - 18:44 | Son Güncelleme:

  İstanbul Kocamustafapaşa’da 2 yıl önce kız arkadaşı Özlem Y. ile yolda el ele yürürken Kerem Sağlam tarafından 6 yerinden bıçaklanarak yaralanan ve tedavisi süren Hakan Daşdemir, şuuru kapalı olmasına rağmen sedyeyle mahkemeye getirildi.

  İstanbul 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2 yıldır süren davada, bir önceki duruşmada sanık Kerem Sağlam’ın avukatının Hakan Daşdemir'in ‘Hayati tehlikesinin olmadığı’na ilişkin beyanı üzerine, mahkeme heyeti, durumunun Adli Tıp Kurumu’nca belirlenmesine karar vermişti.

  Babası Ahmet Daşdemir'in özel bir ambulansla adliyeye getirdiği Hakan Daşdemir, sedyeyle götürüldüğü mahkeme salonunda nefes almakta zorlanınca sağlık görevlileri müdahale etti. Duruşma salonunda kısa süreli bir tedirginlik yaşanırken, sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası Daşdemir’in durumu normale döndü. Duruşma öncesi mahkeme heyetinin karşısına sedye ile çıkartılan gencin durumunu gören Nöbetçi Hakim İsmet Atilla Hekimoğlu, Adli Tıp Kurumu’na sevkine karar verdi. Sedye ile adliye önündeki ambulansa bindirilen Hakan Daşdemir’in dramı burada da devam etti.

  Aile, Adli Tıp Kurumu’na götürülmesi gereken evrakları beklerken, ambulanstaki cihazın şarjı bitti. Ambulans adliye kapısına yanaştırılarak uzatılan kablo prize takılarak cihaz çalıştırıldı. Baba Ahmet Daşdemir ve diğer iki oğlu adli işlemlerle uğraşırken, anne Şükran Daşdemir ise oğlunun başuçundan biran olsun ayrılmadı.

  PSİKOLOJİMİZ BOZULDU

  Oğlu Hakan Daşdemir’in kız arkadaşıyla gezerken başına böyle bir olayın geldiğini belirten baba Ahmet Daşdemir, “Yanak yanağa, kol kola yürürken biri geliyor ve ‘neden böyle şeyleri sokak ortasında yapıyorsunuz’ diyor. Oğlum da ‘Sana ne, o benim sözlüm. Konuşurum, kol kola gezerim. Yaptığım müstehcen birşey yok demiş” dedi.

  “Oğlumun suçu, arkadaşıyla kol kola gitmektir” diyen baba Ahmet Daşdemir, “Dava uzun sürdü. Durumu zaten belli. İnanılmıyor. Karşı taraf ‘kalktı, ayakta geziyor’ diyor. Gezen insan bu mu yani. Çektiğimizi ben biliyorum. Hangi ana, hangi baba dayanır. Psikolojimiz bozuldu. Oğlumla doğru dürüst ilgilenemiyorum” diye konuştu.

  Oğlunun tek suçunun sevmek olduğunu belirten anne Şükran Daşdemir ise, “Allah kimseyi benim yerime koymasın. Benim oğlumun tek suçu sevmek. Evinden işine, işinden evine giderdi. Şehir eşkıyaları tarafından altı yerinden bıçaklandı” dedi.

  TEHDİT ALTINDAYIZ

  Bıçak darbelerinden ikisinin kalbe, birinin akciğere, ikisinin de karnına geldiğini belirten anne Şükran Daşdemir, “Karşı taraf bize geçmiş olsuna bile gelmedi. Hala da tehdit altındayız ve tehdit ediliyoruz. Kapımızın önünde bekliyorlar. Akşam, sabah kapımızın önünde oturuyorlar” dedi.

  İşe ve okula giden başka çocuklarının da olduğunu belirten anne Daşdemir, “Ben dışarı çıkamayacak mıyım? Korkmuyorum. Allah’tan başka da kimseden korkmuyorum” diye konuştu.

  İki yıldır konuşamayan ve annesi tarafından bakılan Hakan Daşdemir, ailesinin durumu iyi olmadığı için kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

  Cihazın şarj edilmesi ve gerekli belgelerin hazırlanmasından sonra Hakan Daşdemir, ambulansla Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı