Gündem Haberleri

  Seçmen sandık listesi CHP'nin sitesinde

  A.A
  30.05.2011 - 14:04 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı, partisinin resmi internet sitesinde yayınlanan “Sandık Listesi” sistemi ile seçmenlerin kendilerinin, komşularının oy kullanacakları yeri ve aynı sandıkta başka kimlerin oy kullanacağını görebileceklerini bildirdi.

  Halıcı, yaptığı yazılı açıklamada, daha önce “Askı Listesi”nin yayımlandığı CHP'nin “www.chp.org.tr” adresindeki internet sitesinde şimdi de “Sandık Listesi”ne yer verildiğini belirtti.

  Tüm seçmenlerin güvenli ve özgür bir biçimde oyunu kullanması ve oyların seçim sonuçlarına tam ve doğru olarak yansımasının, demokrasilerin vazgeçilmez koşulu olduğunu vurgulayan Halıcı, seçim sonuçlarına duyulan güvenin artırılması için sorumlu kurumlara, partilere ve bireylere önemli roller düştüğünü ifade etti.
  Herkesin oyunu kullanması ve sandığa gitme konusunda tanıdıklarını uyarması için bu hizmeti verdiklerini bildiren Halıcı, “www.chp.org.tr adresindeki 'Sandık Listesi' sistemi ile nerede oy kullanacağınızı, komşularınızın nerede oy kullanacağını ve sizin oy kullanacağınız sandıkta başka kimlerin oy kullanacağını görebileceksiniz” dedi.

  Halıcı, seçim öncesindeki son 2 haftanın iyi değerlendirilmesi, aile, komşu, arkadaş ve çevredekilerin bu konuda uyarılması çağrısında bulundu.

  SORGULAMAYI BURADAN YAPABİLİRSİNİZ

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı