GeriGündem Seçimleri iptal gayrı ciddi bir iş
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seçimleri iptal gayrı ciddi bir iş

ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, Meclis'i olağanüstü toplayıp, seçimleri erteletme girişiminin arkasında FP ve Erbakan'ın bulunduğunu belirterek, ‘‘Bunlar aylardan beri seçim istiyorlar. Şimdi seçimi ertelemenin yollarını arıyorlar. Ben de diyorum ki, milletimiz bunları görüyor’’ dedi.

ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, İzmir'deki programının ikinci gününde, metropol ilçelerde seçim otobüsüyle cadddelerde tur attı. Karabağlar, Yeşilyurt, Hatay, Üçkuyular, Yenişehir, Gültepe, Pınarbaşı, Bornova, Çamdibi'ni dolaşan Yılmaz, halkı selamladı. Adaylara ait iki seçim bürosunu açtıktan sonra Bornova Merkez'de, Kutlu Aktaş, milletvekilleri ve adaylarla beraber yemek yiyen Yılmaz, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakırköy'de yaşanan patlamanın üzücü olduğunu belirten Yılmaz, bu olayların seçimi ertelemeye yönelik olabileceğini dile getirdi. Yılmaz, cumartesi günü Meclis'in olağanüstü toplantıya çağrılması için imza veren milletvekillerini, milletin çok iyi gördüğünü belirterek, şunları söyledi:

‘‘Bu gelişmeler netice vermeyecek. Devlet idare etmek ciddi iştir. Siyaset ciddi iştir. Yapılan iş gayri ciddi iştir. Herkesin aklını başına toplaması gerek. Hangi partiye mensup olursa olsun. Yapılan gayri ciddidir. Türkiye'yi kaosa götürmektir. Seçimleri sabote etmektir.’’

Yılmaz, iki günlük seçim çalışması için geldiği İzmir'de, önceki gece partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kutlu Aktaş'ın muhtarlara verdiği yemeğe katıldı. Yılmaz, ‘‘Biz adayımızı açıkladıktan sonra İzmir'de siyaset dengeleri değişti. İzmir'i Anavatan alacak, buna inandım’’ dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle