Gündem Haberleri

  Seçimkondu barına yıkım

  Ömer CAĞLAK/İSTANBUL
  03.04.2004 - 01:48 | Son Güncelleme:

  CHP’li Ateş Ünal Erzen’in görevi devraldığı Bakırköy Belediyesi, seçim fırsat bilinerek yapılan kaçak binaları yıkma kararı aldı.

  Bu karar uyarınca Sahilyolu’nda Galleria Alışveriş Merkezi’nin yanında bulunan Garden Doğa Cafe ve Restaurant’ın önüne bir ay önce bar için kaçak kat yapıldığı belirlendi. Belediye ekipleri ve polisler dün sabah saat 11.00’de restorana geldi. Polis çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, 2 iş makinesi kaçak katı yıkmak istedi. Restoran sahibi Hasan Yıldırım belediye ekiplerini engellemek isteyince kavga çıktı. Yıldırım gözaltına alınarak Ataköy Polis Merkezi’ne götürüldü. Kaçak kat iş makinelerince kullanılmaz hale getirildi.

  Pendik’te olay çıktı

  Pendik’te de seçim dolayısıyla kaçak olarak yapılan gecekondular zabıta ekipleri tarafından tespit edilip tek tek yıkılıyor. Kurtköy’de bir demir fabrikasının yanına yapılan ek duvarlar dün yıkıldı. Bazı fabrika çalışanları yıkıma tepki gösterdiler. Sülüntepe Mahallesi’nde ise yıkıma karşı çıkan gecekondu sahibi Adil Özkan’ın eşi Hanım Özkan da, ‘Biz bunlara oy vermedik. Oyumuzu CHP’ye verdiğimiz için evimizi yıkıyorlar’ diye tepki gösterdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı