Gündem Haberleri

  Seçimi kaybeden partinin lideri siyasetten çekilmeli mi

  Hürriyet Haber
  18.07.2007 - 16:38 | Son Güncelleme:

  <ınput type="hidden" value="1356" name="pollID"><ınput type="hidden" value="1" name="pollVoted">
  Seçimi kaybeden partinin lideri siyasetten çekilmeli mi?
  <ınput type="radio" value="99974" name="pollchoice">Devam etmeli
  <ınput type="radio" value="99975" name="pollchoice">Devam etmemeli
  <ınput style="FONT-SIZE: 12px; WIDTH: 80px; FONT-FAMILY: Verdana; HEIGHT: 20px" onclick="return validateanket1356();" type="submit" value=" Gönder " name="anket">
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Isparta mitinginde söylediği "Tek başına iktidar olamazsam, siyasetten çekilirim" sözleri, liderler arası restleşmeyi bir adım ileriye taşıdı. Başbakan Erdoğan CHP lideri Baykal'ı ve MHP lideri Bahçeli'yi aynını yapmaya davet ederek hodri meydan dedi.

  Seçim yaklaştıkça hararetlenen bu restleşmeyi CHP lideri Deniz Baykal "Seçimden sonra başarılı olamazsam, bakarsınız Rodos'a kadar yüzerim" sözleriyle başlatmıştı. Baykal'ın bu sözleri DP lideri Mehmet Ağar tarafından alaya alınmıştı.

  Aslında bugün Başbakan'ın hodri meydan dediği isimlerden Devlet Bahçeli, 2002 genel seçimlerinden sonra başarısızlık gerekçesiyle partisinden istifa etmişti. Bahçeli'nin Başbakan Erdoğan'ın bu sözlerine bu kez nasıl bir cevap vereceği merak konusu. 

  CHP lideri sessizliğini koruyor ama CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek'den Başbakan Erdoğan'a cevap geldi. Özyürek “Başbakan’ın kendisini bağlayan bir açıklama oldu. Siyaseti bahise indirgemek yanlıştır” dedi.

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır ise, Başbakan’ın sözlerinin topluma meydan okuma olduğunu belirtti. Şandır, “Başbakanın bu sözü akıllı bir insanın söyleyeceği söz değil. Topluma meydan okuma. Demokratik olgunluğun ifadesi değil. Anlaşılıyor ki pskilojisi bozuldu" dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı