Gündem Haberleri

  Seçimde aleyhte çalışan oldu

  Turan YILMAZ-Ümit ÇETİN/ANKARA
  27.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, seçimlerdeki oy kaybı için ilk faturayı örgüte kesti.

  Erdoğan, partisinin dünkü il ve belediye başkanlarıyla yaptığı toplantının basına kapalı bölümünde, "Seçimlerde bazı il ve ilçe başkanları çalışmadı, hatta aleyhte çalıştı, bunlar tespit edildi, onlar hakkında gerekli işlem yapılacak. Bu bir bayrak yarışıdır. Bazı arkadaşlarımızla yolumuza devam ederken bazılarıyla ise yollarımızı ayıracağız." dedi. Erdoğan, değişikliklere gideceği kongre takvimini de ilan etti. Erdoğan, il kongrelerinin başlangıç takvimini de 5 Mayıs olarak açıkladı. Erdoğan, Çarşamba günü de ilçe belediye başkanlarıyla seçim sonuçlarını değerlendireceğini bildirdi.

  Tuzaklar daha aşikar

  Erdoğan, toplantının basına açık bölümünde yaptığı konuşmasında üstü kapalı olarak Ergenekon soruşturmasına da değinerek şunları söyledi: "Türkiye’yi hangi uçurumdan devraldığımızı bugünkü tartışmalara bakarak daha net görebilirsiniz. Hukuk devletini sabote etmek, provokasyonlarla iç barışı kundaklamak, yıllarca siyaseti yani milli iradeyi rehin almak isteyenlerin geçmişte bu ülkeye kurdukları tuzaklar bugün çok daha aşikar olarak gözüküyor. Türkiye’nin dağılan dengelerini toparlamak hiç de kolay olmadı. Ağır bedeller ödendi ama nihayetinde Türkiye saadet-i selamete çıktı.

  Bühtan ve iftira

  Aşkla, heyecanla Türkiye’nin imar ve inşasına çalışan AK Parti’yi ’memleketi satıyorlar’ gibi ucuz yaftalarla izam edenlerin, bühtan ve iftiradan medet umanların yeraltı provokasyonlarıyla Türkiye’nin kalbini durdurmak istemesi hayret vericidir ama beyhudedir. Siyaset üretemeyince, proje üretemeyince vehim ve korku üretenlerin kendi varlık nedenlerini bile inkár ederek siyaseti toptan tasfiye etmek isteyen çevrelerle aynı dili kullanması ise ne kadar hazindir. Herkes müsterih olsun ki Türkiye eski kaos günlerine, eski kriz günlerine dönmeyecek. Bize seyrettirilen korku filmlerinin senaryoları çürüktür, kurguları sağlam değildir, bunu biliniz."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı