Gündem Haberleri

  Seçimde ağzına biber sürülecek

  Okan KONURALP / ANKARA
  13.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan'ın çiftçi Kemal Öncel'e yönelik, "Artislik yapma lan. Ananı da al git buradan" sözlerini CHP lideri Baykal, "Şaşırmamak lazım" diye değerlendirdi, "Halk ilk seçimde Başbakan'ın ağzına biber sürecek" dedi.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin Mersin merkez ilçe kongresi öncesinde kendisini protesto eden çiftçi Mustafa Kemal Öncel'e, "Artistlik yapma lan" ve "Hadi ananı da al git buradan" sözleriyle cevap vermesini, "Başbakan'ın ağzına birileri biber sürmesi gerekiyor. Bunu da milletimiz yapacak" sözleriyle değerlendirdi. Baykal sözlerini şöyle sürdürdü:

  KÖYLÜ SÖZÜ

  Çiftçinin anasına söven, saygısızlık yapan bir başbakanı ne Türkiye ne de dünya gördü. "Vezir olmuşsun ama adam olamamışsın" sözü muhtemelen bir Anadolu köylüsüne aitti. Başbakan'ın, anasına hakaret ettiği çiftçilerimizin bu sözü kendisine bir şeyleri hatırlatır. Bu kadar çok kişilik, kimlik, siyaset ve gömlek değiştiren birisinin, başbakanlık üslubunu kaybetmesine şaşırmamak lazım.

  DİNLETMEYİN

  Başbakanın ağzına biber sürülecek bir şey yapmıştır. Birileri de o biberi sürecek. Bunu ilk seçimlerde, milletimiz, kendisine hakaret ettiği milletimiz yapacaktır. Maliye Bakanı için bir uyarı bandı önermiştim. Televizyonda açıklamaları yayınlanmadan önce ebeveyneler yönelik olarak "Çocuklarınızı ekrandan uzak tutunuz" içeriğini sahip bir uyarı mesajı. Aynı mesaj Başbakan Erdoğan için de uygulanmalı artık. Başbakan'ın konuşmaları televizyonda yayınlanmadan önce ebeveynler bu konuda uyarılmalı. Süreç bu hale geldi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı