Gündem Haberleri

  Seçim startı Almanya’dan

  ANKARA
  23.09.2015 - 07:03 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, seçim startını Almanya’dan veriyor. Davutoğlu, 3 Ekim’de Almanya’nın Düsseldorf kentinde gurbetçilerle buluşacak. Ekim başında ikinci bir Almanya ziyareti daha yapabileceği söylenen Davutoğlu, 4 Ekim’de Ankara’da seçim beyannamesini açıkladıktan sonra da yurtiçi mitinglerine başlayacak.

  30’A YAKIN İLE GİDECEK

  AK Parti yönetimi, Diyarbakır ile birlikte İstanbul, Ankara, Adana ve Mersin gibi kritik illerin de aralarında bulunduğu 30’a yakın kentte miting programı üzerinde çalışmaya başladı. Davutoğlu başkanlığında dün yapılan AK Parti MYK toplantısında miting programı ele alındı. Program üzerinde yeniden çalışılması talimatını veren Davutoğlu parti kurmaylarına, “Her gün bir ile gideceğim” dedi. Davuoğlu’nun miting öncesi salon toplantıları ve akşamları da kentin önde gelenleriyle buluşacağı yemek programlarının yanı sıra televizyon yayınlarına katılması da planlanıyor.

  BAYRAMDA ABD YOLCUSU

  Davutoğlu, bayramın birinci günü olan perşembe akşamı BM zirvesi için ABD’ye gidecek. 30 Eylül çarşamba günü Türkiye’ye dönecek Davutoğlu zirve nedeniyle bulunacağı New York’ta Almanya Başbakanı Angela Merkel, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Ürdün Kralı Abdullah’ın da aralarında bulunduğu bazı liderlerle ikili görüşmeler de yapacak. ABD Başkanı Barack Obama’nın geleneksel onur resepsiyonuna da katılacak olan Davutoğlu, ABD’nin ünlü yatırımcı işadamları ve CEO’larıyla buluşacak, ayrıca bayram nedeniyle ABD’deki Türk vatandaşlarıyla da bir araya gelecek. Davutoğlu’nun, önümüzdeki çarşamba günü BM Genel Kurulu’nda yapacağı konuşmada ise Suriyeli mültecilerin durumunu gündeme getirerek, “ya mültecileri ülkelerinize kabul edin ya da mültecilere maddi yardımlarını arttırın” mesajını vereceği belirtildi.

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı