GeriGündem Yerel seçim sonuçları ve partilerin oy oranları Hurriyet.com.tr seçim sayfasında!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yerel seçim sonuçları ve partilerin oy oranları Hurriyet.com.tr seçim sayfasında!

Yerel seçim sonuçları ve partilerin oy oranları Hurriyet.com.tr seçim sayfasında!

31 Mart Pazar günü 16.00 ve 17.00'da sandıkların kapanmasının ardından ilk seçim sonuçları YSK tarafından derlenecek. Seçim sonuçları an be an Hurriyet.com.tr üzerinden canlı takip edilebilecek. İllerde ve ilçelerde kazanan adaylar ve partilerin oy dağılımı da Hurriyet.com.tr seçim sayfası aracılığıyla görüntülenebilecek. 2019 belediye seçim sonuçları, grafiklerle takip edilebilecek.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'ne artık saatler kala seçim heyecanını yaşayan vatandaşlar oy verme işleminin ardından seçim yasaklarının sona ermesini bekleyecek. Hurriyet.com.tr seçim özel sayfasında seçim yasaklarının sona ermesiyle birlikte tüm illerimizin ve ilçelerimizin oy oranları dakika dakika tüm okuyucularımıza aktarılacak. İlçesindeki ve yaşadığı ildeki seçim sonucunu öğrenmek isteyenler özel hazırlanan haritalar ile yaşadıkları bölgelerdeki sonuçları rahatlıkla takip edebilecek.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için belirlediği propaganda serbestliği ve seçim yasaklarına ilişkin kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre, propaganda serbestliği oy verme gününden önceki 10'uncu günün (21 Mart Perşembe) sabahında başladı ve oy verme gününden önceki gün (30 Mart Cumartesi) saat 18.00'de sona erdi.

Oy verme işleminin bitmesiyle birlikte Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim yasaklarını kaldırmasının ardından partilerin aldığı oy oranları hurriyet.com.tr seçim özel sayfamızdan takip edilebilecek.

SEÇİM SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorumları Göster
Yorumları Gizle