GeriGündem Seçim olur, CHP biter
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seçim olur, CHP biter

ANAP Genel Başkanı Yılmaz, İstanbul Sarıyer mitingine katıldı. Seçimlerin mutlaka yapılacağını söyleyen Yılmaz, CHP'nin barajda boğulacağı iddiasını yineledi. Oy isteyen ANAP Lideri, ‘‘Refahyol dönemindeki kargaşaları unutmayın’’ mesajı verdi.

ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, seçimlerin iptal edilmesini isteyenler bulunduğunu belirterek, bunların seçimleri iptal ettirmeyi başaramayacaklarını söyledi. Yılmaz, ‘‘Hiç şüpheniz olmasın, 18 Nisan'da seçim olacak’’ dedi.

Yılmaz, dün seçim otobüsünden Sarıyer Meydanı'nda halka hitap etti.

GEÇMİŞİ UNUTMAYIN

CHP ve FP'nin seçimi iptal ettirmek isteyenlere destek verdiğini, ancak bunda başarılı olamayacaklarını söyleyen Yılmaz, ‘‘CHP seçim olursa barajda boğulacak. Onun için seçimi iptal ettirmeye çalışıyor’’ diye konuştu.

‘Türkiye’nin mimarı, çetelerin düşmanı' anonsuyla kürsüye gelen Yılmaz, geçen 3 yılda Türkiye'de yaşananların unutulmamasını istedi. Halkı için çalışanlarla, kargaşa yaratanların unutulmamasını söyleyen Mesut Yılmaz, ‘‘Refahyol, 1 yıl iktidarda kaldı, memleketi kargaşaya götürdü, hiçbir sorunu çözemediler’’ dedi.

HUZUR İÇİN OY VERİN

Başbakanlığı döneminde mafyaların ve çetelerin üzerine gittiklerini, eğitim ve vergi reformu çıkardıklarını belirten Yılmaz, CHP'nin bu başarılardan rahatsız olduğunu söyledi. Seçim için trilyonlar harcandığını, memurların istifa ettiğini, seçim kampanyalarının başladığını belirten Yılmaz, oy verirken ‘Kendi kavgasını yapmak isteyenler’ yerine milletin huzuru ve refahı için çalışanlara itibar edilmesini istedi.

KAVGA ETMEYECEĞİM

Yılmaz, hiç kimseyle kavgası olmadığını belirterek, ‘‘Görüyorsunuz televizyonlarda benimle atışmaya çalışıyorlar. Yağma yok. Hiçbiriyle kavgam yok. Kavga ettiğimde, onları tanımıyordunuz. Geçen seçimde ne yaptıklarını hatırlayın’’ dedi.

Aile boyu miting

ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, eşi Berna Yılmaz ve büyük oğulları Yavuz ile birlikte, dün Sarıyer'de düzenlenen mitingde, ANAP'ın seçim otobüsü Petek'in üzerinden, ‘Sessiz çoğunluğun sesi’ panosu önünde, halkı selamladı. Sarıyerlilerden ilgi gören Yılmaz'ın konuşması, sık sık ‘Mesut Başbakan’ ve ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla kesildi. Otobüs üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Talip Özdemir, Sarıyer Belediye Başkanı adayı Sedat Özsoy'u ellerinden tutarak eşi Berna Yılmaz'la halka tanıttı. Oy isteyen Yılmaz, 18 Nisan'da sandıkta hem belediye başkanlığı, hem de Türkiye'yi 21'nci Yüzyıl'a taşıyacak iktidarın seçileceğini söyledi. ANAP Lideri, Sarıyer'e bir hükümet konağı, tam teşekküllü bir devlet hastanesi ve Zekeriyaköy'e TEM yolu bağlantısı gerektiğini de söyledi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle